15 minut pro rychlejší spalování tuků

Zbavte se tuků a zeštíhlete problematické partie dynamickým cvičením kombinovaným s posilováním.

Před tréninkem zahřejte svaly a aktivujte kardiovaskulární systém vhodnou aerobní aktivitou. „Pokud se vám nechce jít si zaběhat, zatancujte si, poskakujte nebo zkuste chůzi do schodů,“ doporučuje trenérka Ilona Kotková. Platí, že tuky nejefektivněji spalujeme při aerobní (kardio) aktivitě, kdy se naše aktuální tepová frekvence pohybuje někde mezi 75 až 85 % maximální tepové frekvence. Záleží ale na trénovanosti. „Při cvičení si dejte pozor hlavně na správné provedení cviků a plynulost,“ radí trenérka. Nejde o kvantitu za každou cenu. Pokud pravidelně netrénujete, zvolte nižší počet opakování cviků v jednotlivých sériích s krátkou, ale dostatečnou dobou na vydýchání. Intenzitu cvičení nastavte s ohledem na tepovou frekvenci.

1. VÝPADY VPŘED - posilování hýždí a stehen

Stoupněte si do vzpřímeného postoje. Narovnejte záda a zatáhněte břišní svaly. Ze stoje udělejte výpad vpřed. Nohy střídejte nebo cvičte série na jednu a následně na druhou nohu. Opakujte ve 3 sériích 6 až 8x na každou nohu s krátkým odpočinkem mezi jednotlivými sériemi.

2. VZPOR NA RUKOU S PROTAHOVÁNÍM - komplexní cvik

Jděte do vzporu s nataženýma rukama. Nohy nechte na šíři pánve od sebe, ruce pod rameny na šíři ramen. Zpevněte tělo. Plynule přecházejte z pozice vzporu do pokrčení, kdy záda zůstávají rovná. Dynamicky přecházejte z jedné pozice do druhé. Cvičte ve 3 sériích 6 až 8x.

3. DYNAMICKÝ VZTYK - posilování hýždí a nohou

Stůjte s nohama lehce od sebe a mírně pokrčenými v kolenou. Chodidla jsou celou plochou na zemi, ruce podél těla, rovná záda a hlava v prodloužení páteře. Plynule přejdete do stoje. Ruce vzpažte a propněte nohy na špičky a vraťte se zpět. Cvičte ve 3 sériích 8 až 10x s krátkým odpočinkem mezi jednotlivými sériemi.

4. VZPOR NA NATAŽENÝCH RUKÁCH S DYNAMICKÝM PRVKEM - komplexní cvik

Udělejte vzpor s nataženýma rukama, kdy ruce jsou výš než nohy. Jako pomůcku můžeme využít nízkou židličku nebo plastový blok pro cvičení. Plynule přenášejte váhu zepředu dozadu. Pohyb je houpavý, tlačíme do pat. Více tak zapojíte i lýtka. Cvičte po 3 sériích 10 až 12x s krátkým odpočinkem mezi sériemi.

Článek vyšel v časopise Dieta 01/2016.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.