6 cviků pro super postavu

Trenérka Tereza Semerádová vás zasvětí do jednoduchých cviků, které posílí vaše paže, zajistí vosí pas, udrží pevný zadeček a zpevní břišní svaly. Zvládnete je hravě, třeba během sledování oblíbeného televizního seriálu.

VYZKOUŠEJTE KLIKY

Udržujte lopatky stále stažené směrem k zadečku a ramena odtahujte od krku. Lokty pomalu krčte a přitahujte ke stehnům. Důležité je neprohýbat se v bederní páteři a mezi lopatkami. Váhu těla udržujte vpředu tak, abyste se stále dívala na své dlaně.
Cvik opakujte 8 až 16x.

ZAMĚŘTE SE NA PAŽE

Položte se na bok, spodní nohu pokrčte a horní natáhněte. O spodní ruku si opřete hlavu a dlaň horní ruky položte před spodní rameno. S výdechem se vzepřete o dlaň, která je na zemi. Vytahujte se za horní napnutou nohou a napněte loket. Poté pomalu pokládejte tělo zpátky na zem.
Provádějte cvik na obě paže, a to 3 série po 6 opakováních.

VYRÝSUJTE SI PAS

Položte se na bok, srovnejte tělo tak, aby ramena, kyčel a paty byly na okraji podložky. S výdechem zvedejte loket od země, udělejte úklon a položte se zpět na zem. Pozor, neprohýbejte se. Pokuste se o výdrž v pozici se zvednutým loktem.
Opakujte 6x po 2 sériích.

PRO KRÁSNĚJŠÍ ZADEČEK

V pozici na předloktí s koleny pod kyčlemi napněte jednu nohu dozadu a položte ji na pološpičku na zem. Střídavě s výdechem zvedejte nohu nahoru a pokládejte zpět s nádechem na zem. Hlídejte si trup a neprohýbejte se v zádech. Střed těla držte zpevněný.
Opakujte 16x na obě nohy.

PROCVIČTE BŘÍŠKO

V lehu na zádech dejte obě ruce za hlavu. Co nejvíce uvolněte hlavu, jen tak, aby ji udržely vaše ruce. Jednu nohu nechte pokrčenou na zemi a druhou přitáhněte k sobě spolu s protilehlým loktem a natočením trupu. S nádechem narovnejte trup a protáhněte nohu šikmo nahoru tak, aby stehna a kolena byla vedle sebe. S výdechem k sobě opět přitáhněte loket a protilehlé koleno.
Opakujte 8x na obě strany po 2 sériích.

ZEŠTÍHLETE STEHNA

Horní nohu pokrčte a chodidlo položte před koleno (pokud by vás limitovala dispozice kyčlí a takto postavit nohu by bylo bolestivé, nechte nohu nataženou a položenou na zemi předsunutou před spodní nohu). Spodní nohu zvedněte nataženou nahoru jen několik centimetrů od země, a to tak, aby koleno neleželo na zemi. Napočítejte do osmi a položte zpět na zem.
Opakujete 8x na obě strany.


Článek vyšel v časopise Dieta.


Byl pro Vás článek užitečný?