Američané objevili zázračné ovoce na hubnutí. Acai berry

Američané mají nový zázrak na hubnutí. Bobule ovoce Acai jsou v poslední době obrovským hitem mezi všemi, kteří se snaží zhubnout. Díky koktejlům a lékům z tohoto exotického ovoce se to prý podařilo i těm, kteří se o shození nadbytečných kil pokoušeli marně už léta.

Ovoce acai, které roste na palmách v Brazílii, obsahuje velké množství antioxidantů, udajně dokonce nejvíc ze všech druhů ovoce a zeleniny. Antioxidanty působí příznivě na lidský organismus, snižují například pravděpodobnost vzniku srdečně-cévních chorob a některých typů rakoviny.

Pro hubnutí je však důležitější vysoký obsah vlákniny, která napomáhá trávení. Podle některých zdrojů acai dokonce rychle přínáší pocit sytosti, a tak napomáhá snížit počet potravin, které člověk za den sní.

Mezi nejpopulárnější potravinové doplňky obsahující acai berry, jak se ovoce anglicky jmenuje, patří koktejly a léky. Obrovskou popularitu bobulím zajistila moderátorka Oprah Winfrey, která se o nich dvakrát zmínila ve své televizní show. Internet je nyní plný videí a blogů lidí, kteří díky acai zhubli.

Zároveň se však objevuje hodně názorů upozorňujících na to, že jde o obyčejný podvod. Kromě praktik společností, které své výrobky propagují přes nevyžádané emaily a spamují v různých diskuzích, odborníci varují i před samotnou show Oprah Winfrey. Podle některých moderátorka ve svém pořadu občas dává neuvážené rady, které nejen že nemusí fungovat, ale můžou lidem i uškodit.

Anglické video, které vyjmenovává všechny klady "acai berry:"


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.