Aqua aerobic

Aqua aerobic patří, jak už název napovídá, mezi formy aerobicu. Od ostatních se ovšem liší prostředím, ve kterém se cvičí. Celá lekce probíhá v hluboké, nebo v mělké vodě (sahá po pas nebo po prsa). Aqua aerobic je jemnou formou aerobicu, protože se u něj tolik nezatěžuje páteř, klouby a kardiovaskulární systém. Pomáhá zvyšovat fyzickou kondici, prospívá při hubnutí a tvaruje tělo. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly.

Aqua aerobic se cvičí v různě velkých skupinkách, nemusíte se ale bát, že byste se jako začátečnice nemohla začlenit. Cviky se postupně naučíte a pozvolna budete zvyšovat i jejich obtížnost. Ke cvičení se mohou používat také různé pomůcky, které slouží buď ke zvýšení intenzity cvičení (rukavice, činky), nebo pomáhají při cvičení v hluboké vodě (nadnášecí pásy, vodní nudle a další).

Kdo může aqua aerobic cvičit

Aqua aerobic je na rozdíl od ostatních forem aerobicu vhodný pro všechny věkové kategorie díky svým příznivým účinkům na kloubní systém, páteř a kardiovaskulární systém. Cvičit jej mohou dokonce i těhotné ženy. Podmínkou není ani to, že byste museli umět plavat, ovšem přeci jenom si budete jistější, pokud budete zvládat alespoň základní plavecké schopnosti.

Na co je aqua aerobic dobrý

Aqua aerobic je vhodné cvičení při redukci váhy. Je totiž až 4x intenzivnější než cvičení na suchu, což vám zaručí brzké výsledky. Navíc si při cvičení zlepšuje celkovou fyzickou kondici, trénujete svalovou sílu i vytrvalost a tlak okolní vody vám masíruje tělo,čímž pomáhá předcházení celulitidy a k lepšímu odbourávání podkožního tuku. Aqua aerobic dokáže také uvolnit psychické napětí a má rehabilitační účinky. Po hodině cvičení se budete cítit jako znovuzrození.

Co je na aqua aerobic potřeba

Na aqua aerobic budete potřebovat sportovní plavky (při cvičení se různě poskakuje, proto je zapotřebí, aby vám plavky pořádně na těle držely), dále ručník a přezůvky do bazénu. Při cvičení se používají různé pomůcky, které se dají v bazénu bez problémů zapůjčit.

Kam jít cvičit aqua aerobic

Pokud nemáte svoje oblíbené sportcentrum, kam chodíte cvičit, můžete si vybrat z následujícího seznamu:

Pro vyhledání kurzů v dalších městech využijte formulář pod článkem.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Zkušenosti
Autor: Janča (06.01.2009)
AHoj, chodíte někdo na aqua aerobic v Brně? Mohli byste mi nějaký doporučit? Chci teď po vánocích shodit pár kilo a aqua aerobic se mi docela líbí...
Re: Zkušenosti
Autor: Šárka (31.01.2009)
Ahoj, reaguji na Tvůj dotaz. Jsem cvičitelka aqua aerobicu a mohu Ti nabídnout ukázkovou lekci v Brně Jundrově na ZŠ Jasanová ve středu v 19.00. Pokud se Ti cvičení bude líbit, rádi Tě přivítáme mezi námi.
Šárka
Re: Zkušenosti
Autor: Irena (09.01.2010)
Chodím každý čtvrtek v 18.30h na ZŠ Pastviny v Komíně a je to super. Místo ještě nějaký je . Podrobnosti najdeš na aquaerobic.cz
Re: Zkušenosti
Autor: Jarka (06.01.2011)
chodím na agua aerobic v Brně Bohunicích ve zdejší základní škole.Je to tam velice příjemné
Re: Re: Zkušenosti
Autor: Ivana (26.01.2011)
Dobrý den, zaujal mne Váš článek ohledně aqua aerobicu v Brně Bohunicích, můžete mi prosím napsat nějaké bližší informace a ve které škole se provozuje? Předem Vám děkuji Ivana
Cvičitelka v Hradci Králové
Autor: Martina (19.03.2009)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné najít nějakou cvičitelku Aqua aerobicu v Hradci Králové? Zaujal mě tento sport a mrzí mě, že v Hk není. Dala by se tato situace vyřešit?
Re: Cvičitelka v Hradci Králové
Autor: Petra (20.03.2009)
V Hradci Králové sice o žádném kurzu aqua aerobicu nevím, zkuste se ale podívat na www.kdesportovat.cz/… tam najdete alespoň možnosti, kam si zajít na aqua aerobic v okolí. Jinak vřele doporučuju :-)
Re: Cvičitelka v Hradci Králové
Autor: Markéta (02.02.2010)
Ahoj, mám úplně stejnou otázku. Taky mě tato aktivita velmi zaujala a ráda bych se ji v HK začla věnovat. Nevíš tedy už o něčem? Díky za info.
Re: Re: Cvičitelka v Hradci Králové
Autor: kristyna (29.01.2011)
ahojda, aquarobic se cvici v HK na 2 místech - bud v 50m bazenu (kazde pondeli od 19,45) a nebo v ZS Stefanikova (pondeli od 18h, ve stedu od 19h). Bližsí info na strankach www.zeva.cz.
Re: Cvičitelka v Hradci Králové
Autor: hanule (25.10.2010)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo nalezl cvičení v HK? Také bych měla zájem, ale nemohu nic najít. Moc díky za info a přeju supr cvičení :-)
Re: Re: Cvičitelka v Hradci Králové
Autor: kristyna (29.01.2011)
ahojda, aquarobic se cvici v HK na 2 místech - bud v 50m bazenu (kazde pondeli od 19,45) a nebo v ZS Stefanikova (pondeli od 18h, ve stedu od 19h). Bližsí info na strankach www.zeva.cz.
Aqua aerobic o prázdninách v Brně
Autor: Marcela (01.07.2009)
Dobrý den, velmi bych chtěla navštěvovat aqua aerobic přes prázdniny...Můžete mi nejaký doporučit?Nejlépe v centru Brna....mám 3 měsíční mimi, takže čím blíž, tím líp...:-)...Moc děkuji Marcela
Autor: Olga (05.07.2009)
Taky marně hledám nabídku aqua aerobicu v HK, před pár roky jsem na něj chodila do zdejšího bazénu,bylo to fajn.Mám nadváhu a jsem na mateřské,moc bych se přimlouvala, aby se tu zase zřídil, už se hlásím...
fotbalisti
Autor: Petr (03.01.2010)
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli je aqua aerobic vhodný jako regenerační prvek pro fotbalisty?

Hlavní článek:

Další aktivity