Aqua aerobic

Aqua aerobic patří, jak už název napovídá, mezi formy aerobicu. Od ostatních se ovšem liší prostředím, ve kterém se cvičí. Celá lekce probíhá v hluboké, nebo v mělké vodě (sahá po pas nebo po prsa). Aqua aerobic je jemnou formou aerobicu, protože se u něj tolik nezatěžuje páteř, klouby a kardiovaskulární systém. Pomáhá zvyšovat fyzickou kondici, prospívá při hubnutí a tvaruje tělo. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly.

Aqua aerobic se cvičí v různě velkých skupinkách, nemusíte se ale bát, že byste se jako začátečnice nemohla začlenit. Cviky se postupně naučíte a pozvolna budete zvyšovat i jejich obtížnost. Ke cvičení se mohou používat také různé pomůcky, které slouží buď ke zvýšení intenzity cvičení (rukavice, činky), nebo pomáhají při cvičení v hluboké vodě (nadnášecí pásy, vodní nudle a další).

Kdo může aqua aerobic cvičit

Aqua aerobic je na rozdíl od ostatních forem aerobicu vhodný pro všechny věkové kategorie díky svým příznivým účinkům na kloubní systém, páteř a kardiovaskulární systém. Cvičit jej mohou dokonce i těhotné ženy. Podmínkou není ani to, že byste museli umět plavat, ovšem přeci jenom si budete jistější, pokud budete zvládat alespoň základní plavecké schopnosti.

Na co je aqua aerobic dobrý

Aqua aerobic je vhodné cvičení při redukci váhy. Je totiž až 4x intenzivnější než cvičení na suchu, což vám zaručí brzké výsledky. Navíc si při cvičení zlepšuje celkovou fyzickou kondici, trénujete svalovou sílu i vytrvalost a tlak okolní vody vám masíruje tělo,čímž pomáhá předcházení celulitidy a k lepšímu odbourávání podkožního tuku. Aqua aerobic dokáže také uvolnit psychické napětí a má rehabilitační účinky. Po hodině cvičení se budete cítit jako znovuzrození.

Co je na aqua aerobic potřeba

Na aqua aerobic budete potřebovat sportovní plavky (při cvičení se různě poskakuje, proto je zapotřebí, aby vám plavky pořádně na těle držely), dále ručník a přezůvky do bazénu. Při cvičení se používají různé pomůcky, které se dají v bazénu bez problémů zapůjčit.

Kam jít cvičit aqua aerobic

Pokud nemáte svoje oblíbené sportcentrum, kam chodíte cvičit, můžete si vybrat z následujícího seznamu:

Pro vyhledání kurzů v dalších městech využijte formulář pod článkem.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Hlavní článek:

Další aktivity