Badminton

Badminton hráčů na olympijských hrách v Londýně 2012 bude vyžadovat bleskové reakce, aby udrželi krok s míčem cestujícím vzduchem rychlostí přesahující 400 km / hod.

Základní informace


Badminton - ilustrační foto

 

Místo konání: Wembley Arena
Termín: Sobota 28. července - neděle 5. srpna
Medailové události: 5
Sportovci: 172

Během 19. století, britští vojenští důstojníci v indickém městě Poona vynalezli síť pro starověkou hru zvanou plácačka (neboli „netopýr“) a pérák (míč) a pojmenovali ji po městě původu.

Sport Poona byl nakonec přivezen domů důstojníky, kteří jej hráli ve válce. Dle záznamů byl poprvé hrán v Beaufort v Gloucestershire v roce 1873.

Odtud název používaný dodnes.

Základy

Badminton se hraje na obdélníkovém hřišti rozděleném na polovinu centrální sítí. Hraje se dvouhra a čtyřhra. Olympijské míče váží 4,74 gramů a 5.5g a obsahují 16 peří, každý vytažený z levého křídla husy. Mohou létat rychlostí nad 400 km / hod.

Zápasy se hrají na tři vítězné sety, a každá hra je vyhrána pokud hráč dosáhl 21 bodů s náskokem dvou jasných bodů. Nicméně, pokud skóre dosahuje hodnoty 29-29, vítěz další bod, vyhrává hru.

V Londýně roku 2012, bude pět medailových akcí: pánské a dámské dvouhry, čtyřhra mužů a žen a smíšené čtyřhry. Všechny akce budou začínat rozlosováním do skupin, kde bude každý hrát proti každému.

Nejlepší hráči a ve čtyřhře dvojice z této fázi (16 v každém případě jednotlivců, osm párů v každém případě čtyřhry) mají nárok na vyřazovací fázi soutěže, která nakonec rozhodne o vítězi medaile.

Olympijský badminton, historie a současnost

Jeden z nejvíce dynamických sportů olympijských her. Badminton zažil svůj olympijský debutovat plně v Barceloně 1992. Ačkoli pravidla moderního sportu byla vyvinuta v Anglii, asijské země jej nyní ovládají: Čína, Indonésie a Jižní Korea získala 23 z 24 zlatých medailí udělovaných v tomto sportu od prvního představení na hrách.

Badminton v Londýně se uskuteční ve Wembley Aréně, na místě, které hostilo významné události od chvíle, kdy se zde konala mezinárodní výstava v roce 1924.

Badmintonová světová federace je mezinárodní vůdčí institucí pro tento sport - na mezinárodní i národní britské úrovni. Na národní úrovni dohlížejí čtyři řídící orgány na badmintonové kluby, ligy, trenérů a události, stejně jako na vývoj hry na nejnižší úrovni, v Anglii, Skotsku, Walesu a Severním Irsku.

Věděli jste, že? ..nejlepší míče jsou z husího peří, konkrétně levého křídla?

Stáhněte si - Program LOH 2012 Londýn


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Hlavní článek: