Bikram jóga

Bikram jóga je novou formou jógy, která má svůj základ v hatha józe. Bikram jóga se provádí ve speciální místnosti, která je vytopena na 40 - 42 °C a ve které je vlhkost kolem 40 %. Bikram jóga využívá z klasické jógy 26 asán a dvě techniky dýchání, má ovšem efektivnější účinky a svaly jsou při cvičení bikram jógy uvolněnější.

bikram yoga

Co je to Bikram jóga?

Bikram yoga je dynamický 90-ti minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení, který se praktikuje v sále dokonale vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto pozic systematicky připravuje tělo na pozici následující, pořadí se nikdy nemění.
pokračování článku...
Herečky se pořádně zapotily

Herečky se pořádně zapotily!

Nedávno jsme měli jsme možnost zajít se podívat do centra Bikram Yoga Prague, jak cvičí herecké hvězdy ze seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě. A že se pořádně zapotily. Bikramjóga se totiž cvičí v sále vyhřátém na 42 stupňů Celsia. Pět z nich jsme jsme se zeptali:
pokračování článku...
Bikram jóga

Bikram jóga

Bikram jóga (v angličtině také Hot Yoga) je druhem cvičení, který vychází z klasické hatha jógy. Bikram jóga se cvičí ve speciální místnosti, jejíž teplota se pohybuje v rozmezí 40 - 42 °C a vlhkost 40 %. Při cvičení se využívá 26 asán (poloh) a dvě techniky dýchání z klasické hatha jógy.
pokračování článku...
V této sekci byly nalezeny celkem 3 články.