Boby a bobová dráha

Bobová dráha je výborným místem pro sport, kde si můžete zvolit vlastní tempo – od vyhlídkového až po zhruba 65 km/hod. Pro regulaci rychlosti slouží brzdová páka, takže se na bobové dráze můžete bez obav projet i s dětmi. Navíc bývají bobové dráhy umístěny v místech s překrásným výhledem, v okolí bývají restaurace nebo i jiná sportovní zařízení, takže u dráhy můžete strávit příjemné odpoledne s celou rodinou.

Bobová dráha vyrobená z nerezu bývá dlouhá asi jeden kilometr, převýšení má až 100 metrů a obsahuje různá zpestření jako jsou zatáčky, osmičky, hupy a podobně. Atraktivní je bobová dráha také večer, kdy může být nasvětlena umělým osvětlením a celý zážitek je díky tomu doplněn o speciální atmosféru. Samotné boby bývají dvoumístné, povozit tedy můžete i svou ratolest či méně odvážného člena rodiny.

Bobová dráha patří mezi adrenalinové sporty lehčího charakteru, proto bývá často vyhledávána také firmami, které svým zaměstnancům chtějí poskytnout patřičnou míru odreagování. V České republice existuje poměrně hodně bobových drah, většina z nich funguje především v letním období. Najdete je hlavně na horách, problém ale nebudete mít ani v Praze.

Kdo může jezdit na bobech

Bobové dráhy jsou určeny pro celé rodiny, jezdit tedy mohou i děti, většinou však musí jet v doprovodu s rodiči. Bobové dráhy musí splňovat bezpečnostní kritéria, takže se nemusíte bát o své zdraví. Jízda na bobech není doporučena těhotným ženám a starším lidem, kteří mají problémy se srdcem.

Co je pro jízdu na bobech potřeba

Na bobovou dráhu si nemusíte pořizovat v podstatě žádné speciální vybavení, na dráhách vám vše půjčí. Oblečte si proto něco pohodlného a užijte si jízdu!


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.