bojová umění

Bojová umění

aikido

Aikido

Aikido je japonské bojové umění, které je zaměřené na sebeobranu. Rozvíjí jedince nejen po jeho fyzické stránce, ale také po stránce psychické, neboť propaguje myšlenku neagresivity. Zakladatelem aikida je Morihei Uešiba, který vypracoval základy pro toto bojové umění. Do Evropy se aikido dostalo přes Francii, kde se stalo oblíbeným již v 60. letech minulého století.
pokračování článku...
capoeira

Capoeira

Capoeira je brazilské bojové umění, které v sobě skrývá také hudbu, tanec a akrobatické prvky. Capoeira vznikla jako neozbrojený zápas mezi otroky přivezenými v době kolonialismu do Brazílie. První škola capoeiry byla otevřena ve třicátých letech 20. století. Od té doby se capoeira rozšiřovala a v roce 1972 byla vyhlášena za brazilské národní bojové umění. Postupem času se rozšířila po celém světě a dnes je jedním z oblíbených sportů právě díky kombinaci hudby, tance, akrobatických prvků a bojového umění.
pokračování článku...
Jak se hýbe Petr Havlíček

Jak se hýbe Petr Havlíček

Petr Havlíček je dvorním odborníkem Diety. A tak nás nechal nahlédnout do svého soukromí a dokázal nám, že se umí nejen bránit, ale také chránit.
pokračování článku...
karate

Karate

Karate je japonské bojové umění a podobně jako jiná asijská bojová umění je úzce svázáno s buddhismem. Karate původně sloužilo jak obrana neozbrojených bezbranných lidí proti vycvičeným a hodně vyzbrojeným samurajům. Když se řekne karate, mnohým lidem vyvstane představa bojovníka v bílém kimonu, který se snaží kopy a údery zlikvidovat protivníka. Smyslem karate ale není někoho zbít, jedná se spíše o to, aby byl bojovník schopen ovládat tělo i mysl tak, aby do zápasu ani nemusel vstoupit.
pokračování článku...
V této sekci byly nalezeny celkem 4 články.