Boot campy - cvičení pro odvážné

Vyčerpání, psychická zátěž, cvičení na pokraji sil. Ale také euforie, zlepšení fyzické kondice a překonání sebe sama. To vše je součástí boot campů, intentivních tréninkových programů, které jsou v Česku stále populárnější.

Boot campy jsou pořádány v celé republice. Tréninky se obvykle konají několikrát týdně brzo ráno a večer, pokud to počasí dovolí, trénuje se venku. Jelikož se však boot campů většinou účastní jen odolní sportovci, často se venku cvičí i za nepříznivého počasí.

Zájemci o skutečný "kamp" můžou zvolit několikadenní boot campy. Ty připomínají dětské tábory. Jen se místo hraní her pořádně cvičí. Takové kempy jsou daleko intenzivnější a kromě cvičení v nich jde také o navazování přátelství a často o překonání svých fyzických možností.

Bootcamp je skutečně velmi intenzivní cvičení, a je proto vhodný jen pro ty, kteří to se svou kondicí myslí vážně a mají rádi výzvy. Bootcampy se inspirují výcviky americké armády, které vojáky podrobují tvrdému cvičení náročnému fyzicky i psychicky. Komernčí nabídka boot campů je dnes obrovská. Zájemci mohou najít skutečně drsné podmínky, ale také zvolit lehčí variantu, která je sice náročnější než obyčejné cvičení ve fitness centru, ale člověka nijak nezničí.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.