Bossaball

Bossaball je míčová hra, ve které proti sobě stojí dva týmy o 3, 4 nebo 5 hráčích. Jedná se o kombinaci volejbalu, fotbalu a capoeiry. Bossaball se hraje na hřišti, které je vytvořeno z nafukovacích matrací a trampolín a je rozděleno sítí jako ve volejbalu. Bossaball se v České republice zatím moc nenachází, nicméně v zahraničí na něj můžete narazit v různých zábavních parcích, sportovních klubech, na plážích, v kempech, či u nákupních center.

Hlavním principem bossaballu je dostat míč na protihráčovu plochu. Každý tým může mít maximálně 8 kontaktů s míčem na vlastním poli. Trampolíny na hřišti slouží pro hráče, kteří díky nim mohou dávat smeče. Narozdíl od volejbalu mohou hráči používat jakoukoli část těla. Bossaball je výbornou kombinací zábavy a sportu, díky čemuž láká čím dál tím víc lidí.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
super sranda:)
Autor: lenula (27.01.2009)
mela jsem moznost si bossaball vyzkouset v Rakousku, kdyz jsme byli u Neusiedel See na dovci, jako tak jsem se nevyblbla uz hodne dlouho, je to fakt moc zabavny...jen jsem na druhy den skoro nevstala, jak me bolely nohy, ale kazdopadne doporuju zkusit, pokud na to nekde narazite:)