BOSU - cvičení, u kterého se zapotíte a pobavíte


Bosu může být náročné cvičení.

Po velmi zábavném cvičení zumba se stává čím dál populárnějším BOSU. Co je na tom gumovém podivném "polomíči" tak úžasného? Především cvičení s BOSU není nudné. Člověk se pořádně zapotí a přitom ho cvičení neskutečně baví.

BOSU dá zábrat

Bosu vyzkoušela i studentka práv Karolína, která z něj byla naprosto nadšená. "Připadalo mi to hrozně legrační. Musím ale říct, že cvičení nebylo tak jednoduché, jak jsem si myslela. Přestože jsem v půlce sotva popadala dech a říkala si, že to do konce asi nevydržím, po tréninku jsem se moc těšila na další hodinu," popisuje svoje pocity z první lekce.

BOSU znamená konec nudného cvičení!

Největší lákadlo BOSU je, že je skutečně velmi zábavným cvičením. Pokud je na vás zumba moc taneční, aerobic nudný a pilates neakční, je BOSU to pravé pro vás. Narozdíl například od zumby se s BOSU skutečně klasicky cvičí, díky speciální pomůcce BOSU Balance Trainer je však cvičení jiné, než jste zvyklí.

Podivná polokoule BOSU

Bosu, které propůjčilo název celému cvičení, je původně označení pro speciální polokouli BOSU Balance Trainer, která je pro cvičení nepostradatelná. Polokoule je na jedné straně plochá a z druhé nafouklá. Na jejích bočních stranách jsou rukojeti, které slouží k otáčení. A v tom je celý ten vtip. Na gumové polokouli se dá skákat, dělat kliky a sedy-lehy a další cviky, skákat přes švihadlo a podobně. Ještě více legrace si užijete, pokud budete mít k dispozici BOSU míčů víc. Pokud však upřednostňujete klidnější cvičení, BOSU uspokojí i vaše potřeby. BOSU je totiž hlavně pomůcka určená k balančnímu cvičení, pomáhá udržovat rovnáváhu a zlepšovat držení těla.

BOSU si můžete pořídit i domů

Pokud se vám nechce chodit do fit centra, je bosu ideální i na cvičení doma. Jeho pořizovací cena je okolo čtyř tisíc. To sice není málo, oproti jiným cvičebním pomůckám to však není horentní suma. Ti, kteří BOSU vyzkoušeli, však doporučují cvičení ve fitcentru. Nejen že na vás dohlédne zkušená instruktorka, ale v sále máte obvykle více místa než doma, a tak můžete BOSU skutečně využít na plno. Podle studentky Karolíny je také ve více lidech větší legrace. "Rozhodně bych upřednostnila cvičení mezi lidmi. Šly jsme cvičit s kamarádkou a byla opravdu sranda dívat se, jak s BOSU bojuje ona i ostatní. Sama doma bych se tak nepobavila," říká. Pokud se na BOSU do fit centra vydáte, rozhodně si nezapomeňte ručník a vodu. Zapotíte se totiž opravdu pořádně.

O novém cvičení si můžete přečíst i aktualitu BOSU

V následujícím videu se můžete podívat, jak se dá na BOSU cvičit:


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Bosu
Autor: aerinka (05.11.2009)
Tak nevím, jak to tady čtu a z toho videa to vypadá fakt docela dobře. Ale to se v českých fitcentrech na bosu opravdu tak "blbne" jako ve videu nebo je to cvičení serióznější a tím pádem nudnější? :) a je to vážně tak náročné? Děkuju za odpověď :)
Re: Bosu
Autor: Věra Macošková (15.11.2009)
Dobrý den,
Bosu jsem jako první přivezla do ČR já:-) Je to už 5 let, takže žádná novinka. Bosu tady v ČR bylo dříve než ZUMBA (kterou mám taky velice ráda). Věřte, že i po 5 letech je BOSU zábava. Dá se na něm cvičit jak sportovní kondiční tréninky,posilování, cardio lekce, pilates i jóga. Náročnost lekce záleží na instruktorovi, každý je jiný. Ze začátku opravdu lidé mají problém s rovnováhou, ale dobrá zpráva rovnováha se dá natrénovat:-) Přeji spoustu zábavy u cvičení.
miqmxvBlcldUYw
Autor: cprchi (07.06.2011)
dsLGhquSuDUkFvnz
Autor: effexor generic (09.07.2011)
comment5, mikesharlow.net/rimo… rimonabant price usa, 74666, water-seweroffreepor… cat tetracycline, :-OOO, letstalkaboutsexes.c… mebendazole, 0488, grunewalds.info/cymb… cymbalta, =PPP, stateofwake.com/lior… lioresal, 214, brokenglassimages.co… generic for valtrex, :DDD, thegeoffhill.com/pla… cheap online plavix, izwnei, grunewalds.info/eryt… erythromycin work, :-(, morningsidenursery.o… intrathecal baclofen, >:-)), morningsidenursery.o… amoxil, %[[,
Autor: Lucka (21.11.2011)
Vyzkoušela jsem musím doporučit, pořádně se sice zapotí ale srandy si taky užijete.
Cvičení na bosu
Autor: Fifinka (30.09.2013)
Cvičení na bosu se mi vůbec nelíbilo a nezaujalo. Zpět zase na balony.
Jaké to BOSU je to správné?
Autor: Monika Růžičková (19.10.2017)
Dobrý den, já bych se chtěla zeptat jaké bosu si mám teda vybrat? Našla jsem jich na internetu snad milion a někde stojí skoro pět tisíc falcon-fitness.cz/fu… jinde zase stojí desetinu a má ještě nějaké gumové madla www.healthlife.cz/pr… může mi teda někdo poradit s čím začít? Nikdy jsem s tím necvičila a u nás ve městě nic takového není, vyplatí se teda zainvestovat když nevím, do čeho jdu? Měla jsem nějaké svalové dysbalance a fyzioterapeut mi to (kromě stání u počítače namísto sezení - střídavě) doporučil. Děkuji za každou odpověď, monča.
Autor: Lerinka (30.10.2017)
Z bosu jsem naprosto nadšená. Náhodou jsem na to narazila v jedné diskuzi o hubnutí - zdravi-hubnuti.cz/te… A i když není nejlevnější, tak jsem moc spokojená.

Další aktivity