Brno-inline, jízdy městem na bruslích 2009

S přicházejícím jarem se mohou inline bruslaři opět těšit na nevšední jízdy moravskou metropolí. Sportovní klub Black Ice připravil pro příznivce tohoto sportu 2. ročník organizovaných jízd městem Brnem. Stejně jako v loňském roce půjde o víkendové akce, pořádané 1x měsíčně v podvečerních hodinách od dubna do října. V případě zájmu veřejnosti se uvažuje také o zařazení jedné jízdy noční.

Jízdy proběhnou pod dohledem organizátorů za asistence městské policie a zdravotního zabezpečení. První jízda městem se pojede letos již 18. dubna na stejné trase jako poslední jízda loni. Start bude v Lužánkách, odtud se pojedou dva okruhy po ulicích Lidická–Štefánikova–Palackého. Sraz bude nejpozději v 17:30 hodin, odjezd přesně v 18:00 hodin. Cíl je opět v Lužánkách. V místě startu a cíle (před Domem dětí a mládeže) bude zajištěn program pro malé děti a všechny ostatní, kteří se jízdy nezúčastní.

Na další letošní jízdy jsou připraveny nové trasy, jejichž délka bude vždy kolem 8-10 km, o jejich schválení se zatím jedná. Na webových stránkách www.brno-inline.cz bude probíhat anketa o nejoblíbenější trasu, která se zopakuje na poslední jízdě. Trasy jsou koncipovány tak, aby je zvládl i průměrný bruslař, tj. bez většího převýšení, a současně do různých částí města, aby se účastníci nenudili a neprojížděli stále stejnými místy.

„Rád bych pozval všechny brněnské bruslaře na letošní jízdy městem Brnem. Chtěli bychom navázat na loňské jízdy a organizaci ještě vylepšit. V plánu jsou i nové trasy, věříme že nám policie i příslušné úřady vyjdou vstříc a vše proběhne ke vzájemné spokojenosti“, řekl předseda klubu Black Ice a mistr ČR v silniční cyklistice 2001-2004, Michal Hrazdíra.

Informace o jízdách budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách klubu Black Ice www.brno-inline.cz a ve vysílání rádia Krokodýl. Záštitu nad akcí převzal 1. náměstek primátora, MUDr. Daniel Rychnovský, mediálním partnerem je Rádio Krokodýl. Dalšími partnery budou tradičně společnosti Vertigo.cz, Tenza, CK Kudrna, Kancelář Brno-Zdravé město a Městská policie Brno.

Termín: 18.04. 2009

Sraz: 17,30 Lužánky, odjezd 18,00 (trasa na www.brno-inline.cz)

Povinné vybavení: Kolečkové brusle a přilba, velmi doporučujeme také chrániče.

Poplatky: Účast na akci je pro účastníky zdarma.

Organizátor: Sportovní klub Black Ice.

Záštita: 1. náměstek primátora, MUDr. Daniel Rychnovský.

Mediální partner akce: Rádio Krokodýl

Kontakt: SK Black Ice, Michal Hrazdíra, michal.hrazdira@brno-inline.cz, 774 706 044


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.