Chodím běhat každý den, ale potřebuji nějakou obměnu

Abyste udržel motivaci, zkuste si vytyčit nějaký cíl. Může jím být nějaký běžecký závod, třeba půlmaraton či nějaký přespolní běh.

Vaše meta, které budete chtít dosáhnout, pro vás však musí být motivací. Doporučuji si psát tréninkový deník, jenž pořídíte v knihkupectví, tam si můžete zapisovat všechny údaje a naměřené hodnoty a tím budete sledovat svůj vývoj.

Ačkoli se to nezdá, běžecký trénink se dá udělat velice pestrý. Existuje mnoho proměnných, se kterými můžeme na tréninku pracovat.: Čas, délka tratě, profil tratě, intenzita běhu, technika běhu, efektivnost běhu, délka kroku, frekvence kroku, práce paží, dech, srdeční tepová frekvence aj.

Co se týká běhu, můžete rozvíjet rychlost, rychlostní vytrvalost, speciální vytrvalost či vytrvalost obecnou. Na to bychom však potřebovali celou knihu. Zkuste do tréninku dvakrát týdně zařadit intervalový trénink, což je běhání úseků, např. 500 m, po doběhnutí je pauza cca 2 minuty a poté běžíte znovu, to celé 5–10x. Jednou týdně začleňte běhání kopců, buď krátké kopce (do 100 m), formou sprintu nahoru, sejít pomalu dolů, to celé 8–10x, nebo dlouhé kopce na rozvoj vytrvalosti. Obojí by nemělo v tréninku běžce chybět.

O běhání existují moc hezké knihy, pokud se do toho chcete pustit, rozhodně si takovou knihu pořiďte.


Článek je z kampaně Hubneme do plavekByl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.