Činky kettlebell

Už jste slyšeli o kettlebell? Do těchto zvláštních činek se speciální rukojetí je nyní zblázněná celá Amerika. Cvičení s kettlebell je vhodné zejména na posilování, ale hodí se i pro procvičování rovnováhy celého těla.

V čem jsou činky kettlebell jiné?

Výhoda činek kettlebell tkví v tom, že neslouží jenom k získání svalů, ale procvičují celé tělo. Oproti klasickým činkám se liší svým tvarem. Kettlebell činka vypadá jako koule s trojúhelníkovým držákem, někdy má rukojeť tvar písmene U. Díky tomu váha činky neustále působí proti síle ruky. Navíc váha kettlebell činky nepůsobí rovnoměrně, a tak musí cvičící člověk neustále udržovat rovnováhu svého těla.

Kde se kettlebell vzaly?

Činky kettlebell nejsou žádnou novinkou. Původně jde o tradiční ruské činky, které se používaly už v minulých stoletích. Teprve nedávno však zaútočily na americké posilovny a staly se velkým hitem.

Kdo může s kettlebell cvičit?

Činky kettlebell jsou vhodné pro muže i ženy. Vyrábí se v několika velikostech, nejlehčí činka váží čtyři kilogramy, nejtěžší čtyřicet kilo. Kettlebell si oblíbily hlavně ženy, pro které je cvičení s nimi daleko zábavnější než s obyčejnými činkami. Navíc kromě formování a zpevňování postavy kettlebell pomáhají ke spalování tuků a k hubnutí, mluví se i o příznivém vlivu pro oběh krve v těle.

Jak se s kettlebell cvičí?

Základem cvičení jsou cviky zaměřené na sílu, ale kdo chce, může s kettlebell cvičit i cviky na udržení rovnováhy. Nejčastějším prvkem je kmitání, cvičit se dá buď s jednou nebo dvěma činkami. Kettlebell nabízí mnoho dalších možností cvičení, od dřepů, úklon až po klasické kliky.

Podívejte se, jak se dá s kettlebell cvičit


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
docela zajímavé
Autor: Katka (02.12.2009)
Vypadá to docela dobře, už jsem o kettlebell něco zahlédla na zahraničních webech, ale nikdy jsem po tom nějak nepátrala. Třeba to bude takový hit jako power plate, to taky zpočátku vypadalo nenápadně :) Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?
Re: docela zajímavé
Autor: Ludka (11.01.2010)
Ahoj mam,
kettlebell mam zarazeny ve sve nabidce. Pracuji jako osobni trenerka. Kurz jsme absolvovala v nizozemi, tam jsou treninky take hodne oblibene.
Re: Re: docela zajímavé
Autor: Radek (04.08.2011)
CHtěl bych se zeptat zda je možné koupit DVD s návodem jak cvičit. Dík
Autor: Dušan (19.01.2011)
To zase někdo objevil Ameriku. Tato pomůcka pod názvem bulina se používá tradičně ve všech silově-dynamických sportech pro rozvoj výbušnosti. Holt, ale když to používají v USA tak je to hit. :)
Autor: Michal (27.10.2011)
Dušane, neřekl bych, že někdo objevil Ameriku - kettlebell je nástroj starý přes 300 let. Nicméně byl dlouho zapomenut a jeho moderní revoluce propukla před deseti lety v USA. A další věc je, že auto z Vás řidiče neudělá, musíte vědět, jak jej ovládat.

Luďko, smím se zeptat, kde cvičíte a jaký kurz jste absolvovala?
Nový kettlebell web
Autor: Radek (02.12.2011)
Narazil jsem na tento web, vypadá to docela zajímavě a každý den tam publikují tréninkové plány na cvičení + další zajímavé články.

www.zeleznakoule.cz

Mějte se, Radek.