Cvičení podle typu postavy: hruška

Už si nevíte rady, na co se v tréninku zaměřit, abyste dosáhla ideálních proporcí? Zkuste cvičit podle toho, zda vaše postava odpovídá typu hruška, jablko, přesýpací hodiny nebo obdélník.

TYP POSTAVY: HRUŠKA

Jde o velmi častý typ ženské postavy, který charakterizují široké boky, rozložitější pozadí a velká kulatá stehna. To jsou partie, na kterých je třeba zapracovat a hlavně je zpevnit. Dobré je také svoji pozornost věnovat jemnému posílení horní části těla, aby se zmírnil nepoměr šířky ramen a boků. Vytvarováním ramen, paží a posílením zad totiž dojde k optickému zeštíhlení pasu a postava se tak celkově bude jevit mnohem souměrnější. Ženy – hrušky mají také více než jiné typy postavy nakročeno ke vzniku celulitidy.

POSÍLENÍ RAMEN

Vezměte si lehké činky (1 až 2 kg) a postavte se rovně s nohama na šíři pánve. Ramena stáhněte od uší dolů a střídavě předpažujte. Loket může jít výš než rameno, ale dejte pozor na trapézové svaly, které by měly zůstat volné. Chybou je i prohnutí v zádech. Zpočátku se proto klidně opřete o zeď, aby záda zůstala rovná. Cvičte 15 až 20 opakování na každou ruku ve 3 sériích.

PŘÍTAHY S ČINKAMI

Opět budete potřebovat lehčí činky nebo je můžete nahradit láhvemi s vodou. Nejprve se postavte vzpřímeně a mírně rozkročte nohy. Rovně se předkloňte. Pozor na to, aby hlava stále zůstala v prodloužení páteře. Ruce s činkami nechte těsně u těla, následně je pokrčte tak, aby lokty byly nad tělem, a obě ruce současně vytahujte. Paže držte u těla. Cvičte 15 až 20 opakování ve 3 sériích.

ZANOŽOVÁNÍ

Postavte se rovně čelem ke zdi. Nohy nechte u sebe, ruce zapřete dlaněmi o zeď. Záda zůstávají rovná, hlava v prodloužení páteře, ramena stažená od uší. Zanožte nejprve jednu nohu a hmitejte. Střídat můžete krátký a dynamický pohyb v menším rozsahu s pomalejším hmitem a větším rozsahem pohybu nohy. Zejména u pomalejší varianty pozor na prohnutí v zádech. Cvičte 20 až 25 opakování na každou nohu ve 3 sériích.

STACIONÁRNÍ VÝPADY

Uchopte činky. Paže jsou volně podél těla a záda rovná. Vykročte jednou nohou dopředu tak, aby vzdálenost mezi chodidly odpovídala vašemu dlouhému kroku. Pata zadní nohy je nad podlahou, špičky směřují dopředu. Pokrčte se v kolenou a snižte tělo tak, aby stehno přední nohy zůstalo rovnoběžně s podlahou. Pohyb zastavte předtím, než se zadní koleno dotkne země. Cvičte na každou nohu 10 až 12 opakování ve 3 sériích.

Příště se podíváme jak cvičit při postavě typu jablka.

Článek vyšel v časopise Dieta.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
cialis canada
Autor: cialis_canada (dnes 02:53:00)