Cyklistika

Jízda na kole je jedním z nejoblíbenějších sportů v Česku. Cyklistika je ideálním sportem pro rodiny - užijí si jika děti, tak rodiče.

NA KONI

A JEDEME...

Léto promění lesní cesty i hladinu nejbližšího rybníku ve fitness na čerstvém vzduchu. Můžete po nich brázdit na in-linech, na kole, osedlat si koně anebo čapnout do ruky veslo.
pokračování článku...
cyklistika

Češi nejraději jezdí na kole, z netradičních sportů je nejvíce láká paragliding

Podle ankety internetového portálu Turistika.cz holdují Češi aktivně nejvíce cyklistice – věnuje se jí asi polovina dotazovaných.
pokračování článku...
Cvičením proti fybromyalgii: Jak se vyrovnat s chronickou bolestí a únavou

Cvičením proti fibromyalgii: Jak se vyrovnat s chronickou bolestí a únavou

Život je pro vás o poznání těžší, když trpíte fibromyalgií. Lidi s touto diagnózou bolí všechno víc než ostatní. Tato chronická nemoc ovlivňuje doslova každou minutu života. Jste unavení, v hlavě máte místo myšlenek jakousi podivnou mlhovinu. Jak z toho ven?
pokračování článku...
CYKLOMÁNIE

CYKLOMÁNIE

Hledáte cestu, jak zlepšit fyzickou kondici a zhubnout, ale při slově fitness centrum máte závrať? Vraťte se ke kořenům a zkuste to, co jste nejspíš milovali jako malé děti. Na kole můžete navíc jezdit i s velkou nadváhou nebo nemocnými klouby.
pokračování článku...
cyklistika

Do sedla!

Málo sportů se zdá jednodušších než jízda na kole. Ale opak je pravdou. Cyklistika vám poskytne relax, dobrou kondici, náladu, zdraví, ale i nadhled. Nicméně je dobré o ní něco vědět. Seznámíme s tím nejdůležitějším.
pokračování článku...
Je jízda na kole zdravá? A pro koho?

Je jízda na kole zdravá? A pro koho?

Jdete si koupit bicykl. Prodavač však vyžaduje lékařské potvrzení, že máte silné břišní svaly, dostatečně ohebnou páteř, netrpíte vážným srdečním onemocněním a v přípravném kurzu jste si osvojili správnou techniku šlapání a cviky ke kompenzaci zátěže v sedle… Nejen závodní, ale i rekreační cyklistika má řadu zdravotních aspektů, o nichž jsme si povídali s odborníkem na sportovní medicínu a aktivním amatérským cyklistou MUDr. Ondřejem Vojtěchovským.
pokračování článku...
KOLO nebo ROTOPED?

KOLO nebo ROTOPED?

Podzim je tak trochu kouzelné i otravné roční období. Buď se venku můžete kochat přírodou a nádhernými barvami, nebo je zima, sychravo a nevlídno, takže je nejlepší zůstat vevnitř. Ať tak, či tak, sportovat můžete na podzim venku i vevnitř, ukážeme vám jak.
pokračování článku...
Víkend v pohybu - na kole, na koni, na golfu

Víkend v pohybu - na kole, na koni, na golfu

Máte volné dny a tápete, čím je naplnit? Máme pro vás několik tipů na tradiční i netradiční aktivity v Česku i kousek za hranicemi.
pokračování článku...
V této sekci bylo nalezeno celkem 8 článků.