Dalších 10 cviků pro super břicho

Jak správně zpevnit střed těla? Fitness trenér Vít Živný pro vás připravil další cviky, které vás zbaví nechtěného tuku a břišní svaly se začnou už brzy rýsovat.

1. ZKRACOVAČKY

Vleže na zádech zdvihněte nohy i ruce ke stropu. S výdechem se postupně začněte vytahovat rukama vzhůru směrem ke špičkám chodidel. Pomalým pohybem jděte zpět dolů.

2. CESTOVÁNÍ RUKAMA VPŘED Z KOČKY

Začněte na všech čtyřech a malými krůčky posunujte dlaněmi celý trup vpřed, až budete muset postupně vzpažit. Dostaňte se co nejdál, kde pozici bezpečně udržíte a neprohnete se v zádech. Stejným způsobem se vraťte zpět do kočky.

3. PŘETAŽENÍ LOKTE KE KOLENU NA VŠECH ČTYŘECH

Začněte na všech čtyřech na kolenou. Zdvihněte pravou dlaň od země a stejně tak špičku levé nohy. S výdechem přitáhněte loket volné ruky ke kolenu volné dolní. Snažte se co nejvíce zatnout břišní svalstvo. S nádechem vytáhnete obě končetiny do dálky.

4. KYVADLOVITÉ ZKRACOVAČKY SE ZDVIŽENÝMA NOHAMA

Položte se na záda. Nohy mějte ve vzduchu s pravým úhlem v kyčli i kolenou. Dlaně dejte k sobě a horní končetiny natažené v loktech střídavě se zkrácením trupu vytahujte vedle kolen na jednu a na druhou stranu. U zkrácení vydechujte s nádechem se vracejte zpět.

5. PODPORA NA PŘEDLOKTÍ, VYTÁČENÍ POD TĚLO A VZHŮRU

Základní pozice je na jednom předloktí, které je kolmo na osu těla. Volnou paží se pokuste dosáhnout s rotací těla co nejdále pod trup. Poté s nádechem rotujte opačně a zdvihnete celou ruku kolmo vzhůru.

6. ROLOVÁNÍ NOHOU ZA HLAVU

Z pozice lehu na zádech zdvihněte nohy mírně pokrčené v kolenou. Vnitřní hrany chodidel tlačte lehce proti sobě a kolena naopak mírně otevřete. S výdechem se pokuste tahem dostat nohy za hlavu. Důležité je nejít švihem. Jednodušší varianta je s pažemi podél těla.

7. SED S ROTACÍ

Posaďte se a mírně se zakloňte. Udržujte vytaženou páteř a hlavu v prodloužení trupu. Spojte dlaně před hrudníkem, jako byste se modlili, a rotujte trupem ze strany na stranu. Dýchejte přirozeně, jak si tělo žádá do rytmu rotování.

8. CRISS CROSS VSEDĚ

Posaďte se a mírně se zakloňte. Udržujte vytaženou páteř a hlavu v prodloužení trupu. Nohy zvedněte do vzduchu. Stejně jako u klasického
criss crossu složte ruce ze stran k hlavě a střídavě se křížem vytáčejte proti kolenům.

9. VYTÁČENÍ ZA PATAMI VSEDĚ S NOHAMA VE VZDUCHU

Posaďte se, mírně se zakloňte, udržujte vytaženou páteř a hlavu v prodloužení trupu. Nohy jsou ve vzduchu a nehýbou se. Pouze s výdechem tlačte tělo na jednu a na druhou stranu. Dlaně míří vzhůru a snažíte se dosáhnout až k patám.

10. LEH NA ZÁDECH, TLAK PROTI KOLENŮM

Vleže na zádech zdvihněte nohy do pravého úhlu v kolenou i kyčlích. Dlaně si položte na stehna skoro u kolen. S výdechem se pokuste zatlačit končetinami proti sobě a zároveň udržet rozprostřená záda na podložce. S nádechem povolte.


Článek vyšel v časopise Dieta 01/2016.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.