Dance aerobic

Dance aerobic je zábavnou formou klasického aerobicu. Vychází ze základních kroků aerobicu a je dále obohacen o taneční prvky, které do sestav vnášejí složitější a více taneční choreografie. Zpravidla se cvičí na melodickou hudbu, časté jsou také latinskoamerické rytmy.

Hodina dance aerobicu má v podstatě stejnou strukturu jako ostatní formy aerobicu. Začátek hodiny je určen na zahřátí a protažení. Následuje nejdůležitější část hodiny, která také většinou trvá nejdéle. Cvičitel předcvičuje různé choreografie, které mají silně taneční ráz. Během jedné lekce se mohou cvičit až tři různé choreografie, cvičitel je nakonec může spojit v jednu velkou. Využívají se také prvky kick-box aerobicu či step aerobicu, které mohou choreografie ještě více oživit.

V dance aerobicu se často využívá rozdělení všech cvičenců do menších skupinek. Cvičitel je může rozdělit například na půl, skupiny se postaví čelem k sobě a cvičí stejnou sestavu. Začínat mohou o dobu či takt později, což může být velmi matoucí a vyžaduje velké soustředění. Po nacvičení choreografií následuje posilování (to může být zakomponováno již do samotných sestav) a závěrečné protažení s relaxací.

Pro koho je dance aerobic určen

Dance aerobic je výbornou a zábavnou formou cvičení, která propojuje prvky klasického aerobicu a různých druhů tance. Je tedy určen pro všechny, kterým toto spojení vyhovuje. Choreografie jsou zpravidla náročnější, a proto je dance aerobic vhodný až pro mírně pokročilé. Zvládnout jej ale mohou i začátečníci, pro které jsou často připravovány speciální lekce.

Na co je dance aerobic dobrý

Dance aerobic pomáhá odreagovat se od všedních starostí, jeho hlavní kladnou stránkou je zlepšení celkové fyzické kondice, tvarování a zpevňování svalů a samozřejmě spalování tuků. To vše přitom dokážete při melodické taneční hudbě, která zpříjemňuje celou hodinu.

Co je na cvičení dance aerobicu potřeba

Na dance aerobic budete potřebovat sportovní oblečení a obuv, při posilování se často využívá cvičební podložka. Jiné pomůcky (gumičky, malé činky či rekvizity pro choreografii) si můžete vypůjčit u lektora.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Hlavní článek: