Dětský aerobic

Dětský aerobic v sobě kromě klasického aerobicu pro dospělé zahrnuje také prvky z pohybových her, gymnastiky a tance. Cílem dětského aerobicu je především zlepšit pohybové dovednosti dětí (zejména koordinaci, flexibilitu a rytmiku) a fyzickou kondici. V době, kdy děti už nemají tolik pohybu, je dětský aerobic ideálním doplňkem jejich zdravého života.

Cvičení dětského aerobicu napomáhá k vypěstování správných pohybových návyků a také správnému držení těla. Působí tak preventivně proti možným problémům spojeným s růstem. Děti se učí poznávat vlastní tělo, jeho schopnosti a jak se svým tělem správně zacházet. Celkově jsou kurzy většinou koncipovány tak, aby děti vedly ke zdravému životnímu stylu (je například kladen důraz na dodržování pitného režimu). Lekce bývají pro děti zábavou a celé cvičení tak berou jako hru.

Hodina bývá různě dlouhá, záleží na typu cvičení a zejména věku dětí ve skupině. Cvičit děti mohou s různými pomůckami - oblíbené jsou například míče - nebo mohou cvičit i s hračkami.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.