Fitbox – buďte fit a vybijte negativní energii


Fitbox

Fitbox je založený na pár základních úderech a kopech, ze kterých proškolení instruktoří sestaví jednodušší či náročnější sestavy. Za zvuku dynamické, povzbuzující hudby, se pak postavíte čelem speciálním totemům a vezmete je „útokem“.

Z vlastní zkušenosti doporučuji, představit si v onom totemu obličej osoby, jež je vám trnem v oku – nadřízeného, kolegu/kolegyni z práce, či nepříjemnou úřednici. Neobyčejně dobře také zabírá fitkivní obrázek ex partnera. Ten funguje tak, že se i trenérka nebude stačit divit, jak zuřivě, do totemu „bušíte“.

Kromě toho, že vás fitbox bude bavit a vybijete při něm skrytou agresi, bude mít pozitivní vliv i na vaši postavu a celkovou kondici . Pokud se mu budete věnovat pravidelně, může vám dopomoci od přebytečných kilogramů, zpevníte při něm postavu a posílite svaly. Pravdou je, že po hodině fitboxu (pokud se tedy na lekci nebudete šetřit) „ucítíte“ i ty svaly o kterých jste ani neměla tušení.

O tom, že může být fitbox i opravdovou dřinou svěčí i následující čísla. Za jednu lekci spálíte 1230 – 3140kJ, co je několikanásobně více, než při jiných typech cvičení. Dalším pozitivem je, že procvičíte, jak horní, tak dolní polovinu těla a zapojíte také zádové svalstvo. Záda se vám za to odmění a přestanou bolet. Pokud se na lekci fitboxu vydáte, nezapomeňte na pořádnou láhev s vodou, minerálkou či iontovým nápojem. Jednoznačně doporučuji přibalit ručník, určitě se zapotíte.

Co se týče oblečení, nejsou zde kladeny žádné speciální nároky. Zkrátka jde, o to, cítit se v oblečení pohodlně, mít v něm volnost pohybu a dobrý odvod potu. Při výběru obuvi, vsaďte na osvědčené, kvalitní sportovní boty.

Důležitou součástí sportovního outfitu jsou rukavice či bandáže, které ochrání vaše rukce před možným zraněním. Rukavice si zpravidla můžete ve fitness centru zapůjčit. Pokud vás ale fitbox chytne a vy se rozhodnete pro pravidelné cvičení, je vhodné pořídit si rukavice vlastní. Dobrý instruktor by vám měl s výběrem vhodných bandáží či rukavic poradit.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.