Flamenco

Flamenco je původně cikánský tanec, dnes je však spojen zejména se slunným Španělskem. Flamenco je typické výrazem a citovými prožitky tanečníka, který ze sebe dokáže tancem dostat své vnitřní pocity. Flamenco se můžete naučit na speciálních kurzech, které jsou v poslední době velmi oblíbené.

flamenco

Flamenco

Flamenco je původně cikánský tanec, který se k nám dostal asi v 15. století přes Indii, Pákistán a Egypt - to ho velmi ovlivnilo a mísí se v něm celá řad kultur. Flamenco jako takové není jen tanec, patří do něj také zpěv či hra na kytaru. Důležitým prvkem flamenca je také tleskání a hra na tzv. cajón (bubínek připomínající dřevěnou bednu). Flamenco má tři základní typy: flamenco jondo (vážné, hluboké), flamenco chico (lehké) a flamenco intermedio (střední). Užívá se syrových citových prožitků, které se zpěvák, muzikant či tanečník snaží prožít při svém projevu.
pokračování článku...
Riegrovy sady

RIEGROVY SADY CENTRE

Nově otevřené prostory Riegrovy sady Centre nabízejí vítanou možnost sportovního vyžití, navíc v příjemném prostředí nádherného vinohradského parku. Centrum nabízí kurzy a sportovní kroužky, zejména pilates, aerobik a jógu a pro ty, kdo by se rádi protáhli jinou formou, nabízí také řadu tanečních kurzů (free dance, africký tanec a flamenco).
pokračování článku...
V této sekci byly nalezeny celkem 2 články.