Indoor sporty

Zůstaňte v pohybu nezávisle na počasí. Skočte do bazénu, vyrazte si zahrát golf nebo vyzkoušejte badminton.

Badminton

Pokud s partnerem nebo kamarádkou patříte k soutěživým typům, pak budete mít při hraní badmintonu o zábavu postaráno. Jedná se o velmi dynamický sport, při kterém se pořádně zapotíte. Navíc vám k němu stačí jen dvě rakety a také košíček. Ty nejkvalitnější jsou z husího peří, ale k dobré hře vám postačí i ty, které si půjčíte na místě

Ačkoli se to na první pohled možná nezdá, badminton je velmi rychlý raketový sport, takže je perfektní na kondičku. Zároveň při něm posílíte některé části těla, zejména čtyřhlavý sval stehenní, přední sval holenní, trojhlavý sval lýtkový a velký sval hýžďový. Také zapojujete zádové svaly a svaly na rukou. Dobré je zkusit během hry občas vyměnit ruce, aby nedocházelo k jednostranné zátěži. Když ne, věnujte se po hře kompenzačnímu cvičení na druhou polovinu těla.

Věděli jste, že…

…můžete zkusit i speed badminton, který kombinuje squash, tenis a badminton?
Tento styl hry dorazil do České republiky zhruba před čtyřmi lety.

Plavání

Máte rádi vytrvalostní sporty a zároveň chcete posílit imunitu díky otužování? Pak do svých tréninků zařaďte plavání. Je to ideální sport pro zvýšení kondice a posílení unavených a oslabených kancelářských zad. Plavání je vhodné pro každého bez ohledu na věk a váhu, je totiž šetrné ke kloubům.

Rovnoměrně s ním procvičíte svaly celého těla a trénujete i dýchání.

Jednotlivé plavecké styly (motýlek, znak, prsa a kraul) se můžete naučit díky instruktorovi plavání, který vám pomůže k dosažení správné techniky, která je zde velmi důležitá. To, že neplavete správně, zjistíte například tak, že se příliš zadýcháváte nebo vás po plavání začnou bolet záda a cítíte se hodně unaveni. Naopak správně provedený záběr a rytmické dýchání do vody vám dovolí uplavat prakticky jakoukoli vzdálenost a zároveň uvolní vaše záda v bedrech i v krční oblasti.

Příjemným bonusem plavání je tvarování postavy.

Věděli jste, že…

…se nedoporučuje plavat za každou cenu příliš rychle? Nejdřív je potřeba perfektně zvládnout techniku při pomalém plavání, až pak můžete rychlost zvyšovat.

Indoor golf

Jestli zatím nemáte zkoušku golfové způsobilosti (v minulosti známá jako Zelená karta) a patříte k lidem, kteří se rádi učí nové věci, pak je pro vás golf to pravé. Na to, abyste ho mohli začít hrát, je nutné naučit se podrobná pravidla hry a terminologii, zvládnout golfovou etiketu, osvojit si herní zručnost a také získat informace k bezpečnému pohybu na hřišti. Zimní období je k tomu ideální příležitost, protože golfová hřiště jsou u nás zavřená, a tak můžete vše dotrénovat na golfovém simulátoru, který umožňuje hru v uzavřeném prostoru. Jde o přístroj, jenž je perfektní pro nácvik golfových zručností (odpaly, puttování a další golfové finesy). Dozvíte se díky němu, jakou máte rychlost švihu, rotaci míčku, délku a směr odpalu. Pohyb na čerstvém vzduchu vám to sice nenahradí, ale pro nácvik a trénink je to ideální.

Věděli jste, že…

…v roce 2009 byl v Americe představen první 3D simulátor golfu na světě, který nabízí skvělý pocit ze hry díky dokonalému trojrozměrnému zobrazení golfových hřišť ?


Článek vyšel v časopise Dieta


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.