Jachting

Přístavy Weymouth a Portland Bay Harbour budou hostit na 10 vzrušujících sportovních událostí na závodech v jachtingu v Londýně na OH v roce 2012.

Věděli jste?

Korunní princ Olav z Norska vyhrál zlato v disciplíně rychlostní závod na šest metrů v jachtingu na OH v Amsterodamu roku 1928.

Základní informace


Jachting - ilustrační foto

Místo konání: Weymouth a Portland
Termín: neděle 29. července - sobota 11. srpna
Medailové události: 10
Sportovci: 380 (237 mužů, 143 žen)

Jachting kvůli neustále se měnícím povětrnostním podmínkám na otevřené vodě vyžaduje souhru zručnosti a dobrých nervů. Obě tyto dovednosti mají zásadní význam pro závodníky v plachtění. Závody v jachtingu budou na letošních OH trvat 14 dnů. Měly by nabídnout spoustu vzrušení díky krásnému kanálu Weymouth Bay, na jižním pobřeží Anglie. Voda i prostředí jsou tu krásné, odborníci ale tvrdí, že podmínky jsou zde pro závodníky velmi obtížné.

Základy

Na OH v Londýně 2012 se odehraje 10 disciplín v jachtingu (šest pro muže, čtyři pro ženy) - k vidění budou nejrůznější plavidla.

Každá disciplína se skládá ze série závodů. Body v každém závodě jsou přidělovány podle pozice závodníka: vítěz dostane 1 bod, druhý dostane 2 body atd. Ve finále se body zdvojnásobují. Po medailovém závodu, bude jednotlivec nebo posádka s nejmenším počtem celkového počtu bodů, prohlášen/a za vítěze.

Olympijský jachting, historie a současnost


Jachting - letní olympijské hry Londýn 2012

Plachtění se poprvé na programu OH objevilo v roce 1900. S výjimkou roku 1904, už bylo na programu každé hry.

Trojnásobný zlatý medailista, vítěz Ben Ainslie CBE z Velké Británie se drží stále na špičce tabulky (po dobu posledních 3 OH). Britská výprava proto bude doufat v dobré umístění.

Zapojte se i vy!

Více než 2,5 milionu lidí po celém světě se pravidelně účastní všech forem jachtingu. V posledních letech také Češi čím dál častěji za jachtingem vyjíždějí do zahraničí.

Stáhněte si - Program LOH 2012 Londýn


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Hlavní článek: