Jak jíst dietně i na dovolené?

Od Vánoc hubnete do plavek na letní dovolenou. Cíl se třeba i podaří, ale z dovolené přijedete zpátky domů pořádně rozjedění a předchozí snaha je ten tam. Většina lidí si totiž chce svoje volno užít. A k tomu patří i zmrzliny, sladkosti a ochutnávání cizokrajných dobrot. Jak se na dovolené najíst tak, abyste si nemuseli nic vyčítat?

Nehladovte před dovolenou

Snaha o pěkné tělo do plavek je sice pěkná, ale pokud těsně před dovolenou nebudete nic jíst, je téměř stoprocentní pravděpodobnost, že si to pořádně vynahradíte. Tím svému tělu ale prokážete medvědí službu. Raději doma mírně omezte porce, přidejte více zeleniny a pohybu. Pokud si na nový režim a lepší jídelníček zvyknete, bude se vám u moře dodržovat ještě lépe než v Česku.

Raději si zaplaťte polopenzi

Ač to zní trochu nesmyslně, dopřejte si na dovolené přísun jídla a zaplaťte si polopenzi. Úvaha, že v horku nebudete mít na jídlo chuť, a tak budete i hubnout, je mylná. Ten, kdo nemá zaplacené snídaně a večeře, sice ušetří, ale něco jíst přece jen musí.

A dopadá to tak, že si z Česka přiveze instatní či konzervované potraviny a na místě si kupuje bílé pečivo. Jídla tak ten, kdo večeře objednané nemá, sní možná skutečně méně, jeho kalorická hodnota je však ve finále velmi vysoká a výživová téměř nulová.

S all inclusive opatrně

Při objednávání polopenze se však v cestovce zeptejte, kdo bude vařit a hlavně co. V hotelích či kempech, kam se sjíždějí hlavně Češi (v Chorvatsku i v Itálii jich je hned několik), často vaří čeští kuchaři. Česká kuchyně však na léto moc vhodná není. Zato pokud se vám poštěstí jíst místní saláty či lehká jídla, bude se vám linie držet jedna radost. Středomořská kuchyně je na dietu jako stvořená.

Pozor si dejte i na zájezdy s all inclusive. Velmi těžko se odolává všem těm dobrotám, které jsou v ceně, včetně alkoholu.

Odolejte koktejlům

Ač koktejly vypadají velice lákavě a ještě lépe chutnají, pokud na dovolené nechcete přibrat, dopřejte si je pouze jako odměnu. Koktejly bývají často přímo kalorické bomby, ne kvůli alkoholu, ale sladkým sirupům, které obsahují. Pokud chcete na dovolené pít alkohol, volte raději víno nebo pivo.

Zabalte si sebou svoje oblíbené tyčinky

Při balení uvažujte reálně - je jasné, že na dovolené budete chtít trochu mlsat, zvláště při dlouhé cestě. Zabalte si sebou proto nějaké své oblíbené tyčinky, ale pozor, volte ty zdravé a nízkokalorické. V zahraničí byste nějaké své osvědčené nemuseli sehnat a kopec zmrzliny by pak mohl být nedobrým řešením.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.