Jak se mám donutit cvičit? Jsem děsně líná.

V prvé řadě si je třeba uvědomit, že pohyb je základním projevem života. Zapomínáme na to, že hýbat se, je pro člověka přirozené.

Častokrát si to uvědomíme, až když naše tělo vysílá varovné signály ve formě zdravotních komplikací, problémů s váhou či nedostatku energie a vitality. Současná moderní doba v tomto směru hraje proti nám, ale mám takový dojem, že se poslední dobou stránka obrací. Lidé se začínají čím dál tím více o své tělo starat a zajímat, což je pro ně prospěšné.

Pokud se vám cvičit nechce a jste líná, zřejmě vám chybí motivace. Pravděpodobně nemáte cíl, ke kterému byste směřovala. A co víc, tento cíl by pro vás měl být alespoň na určitou dobu prioritou, minimálně než si tělo na pohyb zvykne. Zkuste se zaměřit na následující:

1. Impulz a chuť k tomu začít musí přijít od vás, pokud vás do toho bude někdo tlačit, není to ten správný krok

2. Vytyčte si krátkodobé a dlouhodobé cíle cvičení

3. Namotivujte se, stanovte si nějakou odměnu za dosažení i těch krátkodobých cílů

4. Pište si tréninkový deník nebo aspoň záznamy do kalendáře, co jste pro sebe dnes udělala

5. Cvičte v nejlepším případě s trenérem, anebo ve dvojici či skupině, když na vás někdo čeká, jen tak lehce trénink nezrušíte

6. Spojte příjemné s užitečným = cvičení a relaxace (sauna, vířivka, masáž…), může to pro vás být i forma odměny za dobře odvedený trénink


Článek je z kampaně Hubneme do plavekByl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.