Jóga

Jóga je celosvětově velice oblíbené cvičení, které pochází z Indie. Nezaměřuje se pouze na procvičování těla, ale také na psychickou pohodu a koncentraci. Jóga protahuje a zpevňuje tělo a napomáhá vytvořit tělesnou i duševní rovnováhu. Kromě toho dokáže jóga pomoci například při odbourání stresu.

Bikram jóga, Power jóga
prvnípředchozí1 2 3dalšíposlední
bikram yoga

Co je to Bikram jóga?

Bikram yoga je dynamický 90-ti minutový program 26 póz Hatha jógy (fyzické jógy) a dvou dýchacích cvičení, který se praktikuje v sále dokonale vyhřátém na 42 °C. Každá z těchto pozic systematicky připravuje tělo na pozici následující, pořadí se nikdy nemění.
pokračování článku...
Cvičením proti fybromyalgii: Jak se vyrovnat s chronickou bolestí a únavou

Cvičením proti fibromyalgii: Jak se vyrovnat s chronickou bolestí a únavou

Život je pro vás o poznání těžší, když trpíte fibromyalgií. Lidi s touto diagnózou bolí všechno víc než ostatní. Tato chronická nemoc ovlivňuje doslova každou minutu života. Jste unavení, v hlavě máte místo myšlenek jakousi podivnou mlhovinu. Jak z toho ven?
pokračování článku...
poweryoga

Dynamická powerjóga

Pokud jste až dodnes s jógou pouze koketovali a přemýšleli, zda ji vyzkoušet, máme pro vás tip! Nejdříve zajděte na powerjógu. Je příjemná, jednoduchá a dostupná i pro toho, kdo třeba ještě nikdy jógu necvičil. Navíc dokáže krásně zpevnit tělo.
pokračování článku...
Herečky se pořádně zapotily

Herečky se pořádně zapotily!

Nedávno jsme měli jsme možnost zajít se podívat do centra Bikram Yoga Prague, jak cvičí herecké hvězdy ze seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě. A že se pořádně zapotily. Bikramjóga se totiž cvičí v sále vyhřátém na 42 stupňů Celsia. Pět z nich jsme jsme se zeptali:
pokračování článku...
Jóga

Jóga

V józe je kladen důraz na plynulé přechody mezi jednotlivými pozicemi a na správnou techniku dýchání. Důležité jsou techniky pozic, jógové dýchání, relaxace a koncentrace, vnímání plynulosti pohybu a celkové uvědomování si sebe sama. Původní záměr jógy měl náboženský význam, mělo dojít k dosažení vyšších duchovních hodnot pomocí meditace.
pokračování článku...
Jóga + akrobacie = akrojóga

Jóga + akrobacie = akrojóga

Chcete se na svět podívat z výšky a vzhůru nohama, polechtat svou bránici a najít si pár nových přátel v tělocvičně? V tom případě musíte vyzkoušet nový sportovní trend - kombinaci jógy a akrobacie zvanou akrojóga.
pokračování článku...
yogavkancl05

Jóga v kanceláři

Zacvičte si přímo u pracovního stolu a ulevte tak ztuhlé šíji, protáhněte záda a zažeňte bolesti hlavy.
pokračování článku...
Nahá jóga

Nahá jóga – nový trend ve cvičení jógy

V originále naked yoga, nebo nude yoga je nový trend ve cvičení jógy. Jak název napovídá, jde v podstatě o klasické cvičení jógy s tím hlavním rozdílem, že jsou všichni účastnící nazí.
pokračování článku...
Naučte se Pozdrav slunci

Naučte se Pozdrav slunci

Slunce je zdrojem života, symbolem světla, čistoty, jasnosti a vědomí. Touto sestavou jej zdravíme a vzdáváme mu úctu. Pravidelné cvičení této sestavy nám přináší sílu slunce i jeho jas.
pokračování článku...
Yoga14

Pevnější, štíhlejší, vyrovnanější

Vstupte s námi do světa jógy. Procvičíte si celé tělo, zbavíte se stresu a ulevíte si i na duši. Rozcvičku jsme připravili se cvičitelkou jógy Evou Steinerovou Vrbovou.
pokračování článku...
prvnípředchozí1 2 3dalšíposlední
V této sekci bylo nalezeno celkem 26 článků.