Jsou lepší skupinové lekce, samostatné cvičení, či cvičení s trenérem?

Každé cvičení má něco do sebe a má své výhody a nevýhody. V prvé řadě záleží na povaze člověka, jeho možnostech a potřebách.

Velkou výhodou skupinových lekcí je síla kolektivu: vidíte, že makají ostatní, tak makáte taky a častokrát má takové cvičení skvělou atmosféru podtrhnutou nějakou pěknou hudbou. Otázkou však je, do jaké míry je daná skupinová lekce kvalitní a pro vás efektivní. Instruktoři se častokrát nestihnou věnovat všem, a tak se bohužel během cvičení přehlížejí velké chyby v provedení cviku, které mohou způsobit to, že je cvičení velice kontraproduktivní a můžete si jím časem i ublížit. Také tempo hodiny je vždy udávané instruktorem, který se přizpůsobuje potřebám lidí, ale pokud je plný sál, nelze najít rytmus, který by vyhovoval všem.

Naopak při osobním tréninku, ještě jednou zdůrazním slovíčka osobní trénink (tedy trénink šitý na míru přímo vaší osobě), se budete věnovat pouze sobě. V tu chvíli byste měli být pro dobrého trenéra středem zeměkoule a cvičení by pro vás mělo být zárukou kvality, protože pracujete na svých tělesných nedostatcích. Při osobním tréninku se v prvé řadě zohledňuje váš zdravotní stav a teprve potom přijde na řadu fyzický vzhled.

Pokud jste se rozhodli cvičit sami doma, je to známka silné vůle a držím vám palce. Na začátku nebude od věci poradit se s odborníkem, jaký pohyb pro vás bude ten pravý, jaké cvičení efektivní. Nezapomínejte se při koupi různých cvičících pomocníků pořádně informovat. Často zjišťuji, že informovanost je velmi malá, a tak se ze cvičebních strojů stává věšák či úložný prostor. Každopádně cvičení doma a v přírodě má zelenou a budete trénovat nejen své tělo, ale i vůli.


Článek je z kampaně Hubneme do plavekByl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.