Judo

Soutěž v judu představuje vždy 5 minutovou strhující smršť chvatů a úderů.

Věděli jste?
Juijitsu, sport, z něhož vzešlo judo, bylo jediné samurajské bojové umění, kde se nepoužívají žádné zbraně.

Základní informace


Judo - ilustrační foto

 

Místo konání: ExCeL
Termín: Sobota 28. července - pátek 3. srpna
Medailové události: 14
Sportovci: 386

Judo se vyvinulo z juijitsu a založil jej jako sport Dr. Jigoro Kano na konci 19. století. Judo je sport, při němž sportovci používají složitou kombinaci útoku a obrany.

Základy

Jeden judo zápas trvá pět minut, známky se přidělují podle použitých úderů. Nicméně zápas končí okamžitě bez ohledu na čas, pokud soutěžící obdrží tzv. "ippon "- maximální skóre. Pokud jsou výsledky po pěti minutách nerozhodné, soutěž vstupuje do tzv. zlaté periody, kdy první vyhraje ten, kdo jako první skóruje.

Všechny zápasy juda v Londýně 2012 - sedm mužských a sedm ženských - se budou hrát knockout vyřazovacím systémem. Vítězové jednotlivých soutěží budou mít nárok na další kolo, přičemž dva finalisté se utkají v zápase o zlatou medaili. Poražení semifinalisté pak klasicky o bronz.

Olympijské Judo, historie a současnost

V judu se poprvé závodilo v Tokiu v roce 1964. Soutěž pro ženy byla přidána do olympijského programu v Barceloně v roce 1992.

Pro Londýn 2012 se bude judo konat v Excelu, multifunkční hale, které bude také hostit řadu dalších olympijských a paralympijských sportů.

Stáhněte si - Program LOH 2012 Londýn


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Hlavní článek: