Jumpboxing - úžasná zábava na trampolínkách!

Chtěli byste se po vánočním hodování začít trochu hýbat, ale nevíte, jaké aktivitě dát přednost? Co takhle zkusit jumpboxing?

Zuzka Kubáňová, mimochodem velká sportovkyně a také velmi sympatiký člověk, představuje novou sportovní aktivitu, a sice jumpboxing. Ten v sobě kloubí skvělou zábavu a strečink bez zatížení pohybového aparátu.

O jumpboxingu

Tato fitness aktivita vznikla v roce 2011. Spojuje dva cíle - odlehčit kloubnímu systému a zapojit co nejvíce svalů těla v jedinečném hodinovém konceptu cvičení.

Jak hodina probíhá?

JUMPBOXING v současné době existuje ve dvou variantách: Jumpboxing BOOTS na skákacích botách a Jumpboxing TRAMPOLINE na trampolínce bez madel. Ve své podstatě se jedná o skákání ve spojení s boxem. Tato hlavní část lekce probíhá asi 40 minut, poté následuje zklidnění a navazuje další neodmyslitelná část jumpboxingové lekce, a to posilování problémových partií (bříška, stehen, hýždí), s Kettle bellem i bez něj, s váhou vlastního těla.

Lekce utíká jako mávnutím kouzelného proutku, a to i díky celému rozčlenění lekce, které kombinuje aerobní zátěž, při které se ale můžete dostat i na hranici anaerobního prahu, což umožňuje v následující klidné posilovací části udržet tep na té správné „hubnoucí“ hranici. Jumpboxingem trénujete vytrvalost, šetříte klouby a zároveň zpevňujete střed těla a krásně formujete postavu.

Skvělý sport pro zdraví i zábavu

Ale co je hlavní - bavíte se! Jumpboxing doporučují i vrcholoví sportovci k prevenci jednostranného zatížení a s ním spojenými problémy. Jumpboxing pomáhá ke zpevnění pánevního dna, při problémech s inkontinencí a je doporučován ortopedy.

.
.
.

Přijďte si ho tedy vyzkoušet, ať si můžete udělat názor sami. :-)

.
.
.

Více info na www.jumpboxing.cz.
.
.
.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.