kadeřnictví

kadeřnictví

prvnípředchozí1 2 3 4dalšíposlední
aikido

Aikido

Aikido je japonské bojové umění, které je zaměřené na sebeobranu. Rozvíjí jedince nejen po jeho fyzické stránce, ale také po stránce psychické, neboť propaguje myšlenku neagresivity. Zakladatelem aikida je Morihei Uešiba, který vypracoval základy pro toto bojové umění. Do Evropy se aikido dostalo přes Francii, kde se stalo oblíbeným již v 60. letech minulého století.
pokračování článku...
Badminton

Badminton

Badminton je sport pro dva (resp. dvě dvojice), kde proti sobě protivníci raketou odpalují opeřený míček přes síť a snaží se, aby oni sami neudělali chybu a naopak ji udělal soupeř. Tento sport zná řada lidí především ze svého dětství, proto může leckoho překvapit, že badminton patří mezi nejrychlejší raketové sporty, míček může dosáhnout rychlosti až 300 km/hod.
pokračování článku...
bobova draha

Boby a bobová dráha

Bobová dráha je výborným místem pro sport, kde si můžete zvolit vlastní tempo – od vyhlídkového až po zhruba 65 km/hod. Pro regulaci rychlosti slouží brzdová páka, takže se na bobové dráze můžete bez obav projet i s dětmi. Navíc bývají bobové dráhy umístěny v místech s překrásným výhledem, v okolí bývají restaurace nebo i jiná sportovní zařízení, takže u dráhy můžete strávit příjemné odpoledne s celou rodinou.
pokračování článku...
Bowling

Bowling

Bowling je oblíbený sport, kde se hráč snaží srazit co možná největší počet kuželek. Bowling se hraje na speciální dráze, kde na jednom konci stojí hráč a na druhém konci stojí 10 kuželek, do nichž se hráč musí trefit. Dráha vyrobená z lakovaného dřeva nebo odpovídajícího materiálu je dlouhá 18, 28 metrů a široká 1,05 metru. Kuželky jsou uspořádány do trojúhelníkového tvaru (4-3-2-1) a každá je vysoká 38 cm a váží přibližně 1,5 kila.
pokračování článku...
brisni tanec

Břišní tance

Břišní tanec má své kořeny na Středním východě, ale rozšířil se do celého světa. Může vypadat různě – vlnivý a pomalý nebo rychlý a třesavý. V tanci se projevuje osobnost tanečnice, důležitá je i mimika a energičnost. Všechny pohyby by měly být přirozené.
pokračování článku...
capoeira

Capoeira

Capoeira je brazilské bojové umění, které v sobě skrývá také hudbu, tanec a akrobatické prvky. Capoeira vznikla jako neozbrojený zápas mezi otroky přivezenými v době kolonialismu do Brazílie. První škola capoeiry byla otevřena ve třicátých letech 20. století. Od té doby se capoeira rozšiřovala a v roce 1972 byla vyhlášena za brazilské národní bojové umění. Postupem času se rozšířila po celém světě a dnes je jedním z oblíbených sportů právě díky kombinaci hudby, tance, akrobatických prvků a bojového umění.
pokračování článku...
flamenco

Flamenco

Flamenco je původně cikánský tanec, který se k nám dostal asi v 15. století přes Indii, Pákistán a Egypt - to ho velmi ovlivnilo a mísí se v něm celá řad kultur. Flamenco jako takové není jen tanec, patří do něj také zpěv či hra na kytaru. Důležitým prvkem flamenca je také tleskání a hra na tzv. cajón (bubínek připomínající dřevěnou bednu). Flamenco má tři základní typy: flamenco jondo (vážné, hluboké), flamenco chico (lehké) a flamenco intermedio (střední). Užívá se syrových citových prožitků, které se zpěvák, muzikant či tanečník snaží prožít při svém projevu.
pokračování článku...
badb

Indoor sporty

Zůstaňte v pohybu nezávisle na počasí. Skočte do bazénu, vyrazte si zahrát golf nebo vyzkoušejte badminton.
pokračování článku...
Jak se hýbe Petr Havlíček

Jak se hýbe Petr Havlíček

Petr Havlíček je dvorním odborníkem Diety. A tak nás nechal nahlédnout do svého soukromí a dokázal nám, že se umí nejen bránit, ale také chránit.
pokračování článku...
karate

Karate

Karate je japonské bojové umění a podobně jako jiná asijská bojová umění je úzce svázáno s buddhismem. Karate původně sloužilo jak obrana neozbrojených bezbranných lidí proti vycvičeným a hodně vyzbrojeným samurajům. Když se řekne karate, mnohým lidem vyvstane představa bojovníka v bílém kimonu, který se snaží kopy a údery zlikvidovat protivníka. Smyslem karate ale není někoho zbít, jedná se spíše o to, aby byl bojovník schopen ovládat tělo i mysl tak, aby do zápasu ani nemusel vstoupit.
pokračování článku...
prvnípředchozí1 2 3 4dalšíposlední
V této sekci bylo nalezeno celkem 32 článků.