Ki jóga

Ki jóga (KI-yoga) je japonský druh jógy, který čerpá z principů čínské medicíny. Ki jóga má svůj základ v učení Masahira Okiho, který propojil indickou hatha jógu a umění léčit na základě meridiánových drah praktikované po dlouhá staletí v Číně a v Japonsku. Cvičí se léčebný systém asán, který posílí, protáhne a uvolní. Lekce jsou speciálně upravovány podle ročního období, aby se správně vystihly měnící se potřeby během roku.

Lekce mohou probíhat v kteroukoli hodinu, každá však má trošku jiný cíl - například ranní je dynamičtější a probouzí tělo i mysl do aktivního dne, naopak večerní hodina je pomalejší. Cvičí se v klasickém oblečení bez obuvi, jedinou pomůckou, kterou budete při cvičení potřebovat je podložka, která je však většinou k dispozici v tělocvičnách či sálech, kde cvičení probíhá.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Mate nekdo zkusenost?
Autor: Pavlina (31.03.2009)
Tak o tomhle druhu jogy jsem jeste neslysela, mate s tim nekdo zkusenosti? Cvici se to u nas uz vubec? Ja si moc dobre nedokazu predstavit to propojeni s cinskou medicinou v praxi...ale zni to zajimave