Kick-box aerobic

Kick-box aerobik patří mezi aerobní cvičení, které vychází z bojového umění. Při cvičení se kromě aerobikových cviků používají také údery, kopy, úniky a úhyby celého těla. Kick-box aerobik je výborný nejen na procvičení svalů dolních končetin, ale také na svalstvo břicha, paží a zad. Jedná se o velmi intenzivní cvičení, které je poměrně dost náročné na fyzickou kondici.

Lekce má podobné základní složení jako hodina běžného aerobiku, používají se zde však velmi hojně prvky kick-boxu (ty se vkládají jak do choreografií, tak i do posilování). Na začátku lekce je velmi důležité rozehřát a protáhnout celé tělo a připravit je na další zátěž - je nutný "warm-up". Poté následuje nejdůležitější část hodiny, ve které se cvičí choreografie, ty jsou ale oproti běžným aerobikovým sestavám založeny na prvcích kick-boxu. Následuje posilování a konečná fáze - zklidnění a protáhnutí.

Kdo může kick-box aerobic cvičit

Kick-box aerobic je vhodný pro všechny, kteří chtějí zkusit něco nového. Je určen také pro ty, které bojové sporty lákají, ale na druhou stranu se chtějí hlavně protáhnout a zacvičit si. Není naopak vhodný pro starší lidi, lidi s kardiovaskulárními problémy a těhotné ženy.

Na co je kick-box aerobic dobrý

Kick-box aerobic zvyšuje celkovou fyzickou kondici. Zaměřuje se na svaly dolních končetin a hýždí, v pozadí nezůstávají ovšem ani svaly břišní, pažní a zad. Hodina kick-box aerobicu je fyzicky náročná a spálíte při ní hodně energie. Kick-box aerobic se proto hodí, pokud chcete zhubnout pár kilo, nebo si udržet svou váhu bez speciálních diet.

Co je na cvičení kick-box aerobicu potřeba

Na kick-box aerobik potřebujete pohodlné sportovní oblečení a dobrá obuv určená na aerobic. Vhodná je také karimatka, na které se posiluje a provádí relaxační cvičení.

Kam jít cvičit kick-box aerobic

Pokud nemáte svoje oblíbené sportcentrum, můžete si vybrat z následujícího seznamu:

Pro vyhledání kurzů v dalších městech využijte formulář pod článkem.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Hlavní článek: