Legenda skoků do vody vystoupí v Česku

Jubilejní desátý ročník českého mistrovství ve skocích do vody High Jump si pro návštěvníky přichystal skutečnou lahůdku - vystoupení Kolumbijce Orlanda Duqueho, který je v současnosti nejlepším skokanem na světě.

Mistrovství se uskuteční o víkendu od 31. července do 1. srpna v zatopeném hřiměždickém lomu u Dobříše. Soutěž je otevřená všem, a tak se může přihlásit každý, kdo se nebojí skočit alepoň z výšky pěti metrů. Každý skok bude hodnotit porota a na vítěze čekají hodnotné ceny.

Hlavním lákadlem letošního ročníku je skokan Orlando Duque. Ten je skutečnou legendou cliffdivingu, jak se skoky do vody správně nazývají. V roce 2000 získal jako první skokan v historii nejvyšší známku deseti bodů od všech porotců a další rekordy sbíral i později. Organizátorům High Jumpu slíbil uspořádat malý workshop pro patnáct nejlepších skokanů.

Kromě něj se diváci můžou těšit na skoky českých závodníků nebo na exhibici týmu Splashdiving, který předvádí velmi krkolomné kousky. Večer čeká na návštěvníky tradiční párty.

Vstupenky na tuto pohodou nabitou akci stojí 350Kč. Více se dozvíte na webu mistrovství www.highjump.cz.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.