Lyžování

Lyžování je jeden z nejoblíbenějších zimních sportů. Pokud se chcete věnovat lyžování, musíte si pořídit lyže, hůlky, lyžáky a také kvalitní lyžařské oblečení a helmu. Oblíbenými destinacemi pro lyžování jsou zejména lyžařská střediska a sjezdovky v Alpách, dobré sjezdovky s kvalitním zázemím však najdete i u nás.

lyžování

Lyžování

Lyžování je zimní sport, který se vyznačuje tím, že se člověk vlastní silou pohybuje po sněhu pomocí lyží připojených k botám přes lyžařské vázání. Původně sloužilo lyžování k dopravě, lyže byly v podstatě jen dvě desky, které měly urychlit pohyb na sněhu. V průběhu 20. století se však lyžování začalo těšit oblibě a stalo se oblíbenou aktivitou. Dnes patří tento sport mezi nejvyhledávanější zimní sporty vůbec, konají se v něm různá mistrovství a je také zařazen mezi olympijské disciplíny.
pokračování článku...
Carving centrum

Lyžovat se dá i v létě

Ač to zní na první poslech nesmyslně, jízdě na lyžích či snowboardu se můžete věnovat i v době, kdy je venku třicet stupňů ve stínu. A navíc nemusíte jezdit nikam za hranice. Na speciálních trenažerech v pražském Carving Centru na ulici Štěpánská 9 můžete lyžovat po celý rok.
pokračování článku...
V této sekci byly nalezeny celkem 2 články.