Lyžovat se dá i v létě

Ač to zní na první poslech nesmyslně, jízdě na lyžích či snowboardu se můžete věnovat i v době, kdy je venku třicet stupňů ve stínu. A navíc nemusíte jezdit nikam za hranice. Na speciálních trenažerech v pražském Carving Centru na ulici Štěpánská 9 můžete lyžovat po celý rok. Nezáleží přitom na tom, zda plánujete v zimě vyjet poprvé v životě na hory nebo jste zkušený lyžař, který se chce ve formě udržet i mimo sezónu.

Jízda na ledu? Díky počítačové simulaci není problém

Hlavní výhodou trenažérů je, že na nich může každý trénovat po celý rok - bez ohledu na počasí. Trenažér je řízený počítačem se zabudovaným softwarem, pomocí kterého lze například nastavit úroveň zátěže či režim jízdy. Každý si tak, díky počítačové simulaci, může zkusit jízdu na měkkém i tvrdém sněhu, ledu, nebo na sjezdovce s nerovnostmi.

Důležitý je trenér

Bez zkušeného odborníka se ovšem nikdo sám v lyžování nezdokonalí a tím méně se může naučit lyžovat. Proto je při každé lekci přítomen instruktor, který dohlíží na správný trénink. Hlavně pro začátečníky je důležité, aby se od počátků učili správnou techniku. Trenér je například naučí správně držet tělo nebo dobře dýchat.

Trenažér zlepší fyzickou kondici a navíc pomůže s výukou lyžování

Cvičení na trenažéru není jen bezduchý dril za účelem hubnutí nebo rozvoje síly. Jeho největší předností je kvalitní nácvik správného lyžařského a snowboardového postoje a stereotypu, obecné i speciální obratnosti, pohyblivosti a rozsahu pohybu, rovnováhy, síly a reakce. Trénink je především příjemná a užitečná forma napodobivého cvičení. V Carving Centru na ulici Štěpánská 9 trénují mistři i začátečníci - všichni ti, kteří hledají možnost rozvíjení speciálních dovedností i ti, kterým jde především o zlepšení fyzické kondice.

Trenažér se hodí i pro děti

Zejména děti můžou mít při pohledu ze sjezdovky dolů panický strach, kvůli kterému odmítají lyžovat. Trénování v bezpečí příjemné tělocvičny je naučí základní technické dovednosti oblíbeného zimního sportu, díky čemuž pro ně budou první okamžiky na svahu daleko přirozenější a učit se pak budou o mnoho rychleji.

Po tréninku může následovat odpočinek v sauně

Jedna lekce v pražském Carving Centru trvá půl hodiny a stojí od tři sta padesáti korun do čtyř set, záleží na času návstěvy. Aby se vaše snaha na svahu projevila, doporučuje se absolvovat minimálně pět lekcí. První lekce je pro každého zdarma, dál si zákazníci můžou koupit cenově výhodné permanentky. Děti mají v Cerving Centru slevu. Kdo si chce po tréninku dopřát odpočinek, může navštívit také finskou saunu s chladícím bazénkem.

Objednávky přes internet

O indoorové lyžování je velký zájem, a proto se doporučuje na trénink objednat předem na webových stránkách Carving centra Štěpánská 9 - www.carving-centrum.cz, kde najdete i více informací o tomto nevšedním způsobu lyžování.

Na následujícím videu se můžete podívat, jak trénink vypadá:

Autor: Alexander Prudnikov a Barbora Rácová


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Další aktivity