Mírné cvičení vám dodá energii

Odkládáte cvičení, protože si připadáte příliš unavení? Děláte obrovskou chybu. Cvičení totiž energii tělu dodává. Potvrdila to americká studie.

Vědci z univerzity v americké Georgii pozorovali šestatřicet mladých lidí, kteří si stěžovali na časté pocity únavy. Všichni účastníci výzkumu byli zdraví a netrpěli únavovým syndromem.

Výzkumníci je rozdělili do tří skupin. Členové první skupiny cvičili středně náročné cviky, druhá skupina cvičila lehké cviky a poslední necvičila vůbec. Výzkum trval šest týdnů, účastníci cvičili třikrát týdně aerobic. Pocity únavy zjišťovali vědci každý týden na začátku třetího tréninku.

Zatímco ti, kteří necvičili, si stále stěžovali na únavu, zbytek pozorovaných pozoroval zlepšení. Nejlepších výsledků přitom dosáhla skupina, která cvičila mírně.

Praktické ponaučení z tého studie je celkem jasné. Až budete příště mít pocit velké únavy a nebude se vám chtít cvičit, přemluvte se k lehkému pohybu. Zaručeně s vaší únavou zatočí. Dělat náročný sport nebo cviky by vám tolik nepomohlo.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.