Na kondici s mobilem

Mobilních aplikací, které dovedou pomoci při sportovním či kondičním tréninku, je nepřeberné množství. Stejně tak nám další aplikace dovedou poradit, co nakoupit k jídlu, jak dodržovat pitný režim, zda máme hubnout či naopak nějaké to kilo přibrat.

Vybrali jsme několik tipů pro nejobvyklejší operační systémy Android a iOS.

1 Éčka v potravinách

Aplikace slouží k rychlé orientaci v rozsáhlé databázi přídatných látek v potravinách, která po zobrazení výsledku poskytuje základní přehled jejich vlastností. Obsahuje více než 500 záznamů.

2 Kalorické tabulky

Kalorické tabulky umožňují každodenní evidenci energetického příjmu a energetického výdeje pomocí záznamu všech snědených potravin a fyzických aktivit. Aplikace nabízí výpočet doporučené energetické bilance.

3 eVito

S aplikací lze sledovat sportovní aktivity pomocí GPS v mobilu. U telefonů s integrovanou ANT+ technologií nebo připojeným ANT+ adaptérem umožní při sportovních aktivitách sledovat srdeční tep díky hrudnímu pásu.

4 Aerobic Weider Six

V aplikaci je přednastavený cvičební plán na následujících 42 dní a jediné, co je k udržení či získání kondice potřeba, je cvičit každý den uvedených 6 cviků s předdefinovaným počtem opakování.

5 JEFIT Workout

Aplikace má denní plánovač, nastavení sérií a opakování cvičení, oboustrannou synchronizaci s webem, intervalový měřič, sdílenou databázi cvičení podle svalových skupin, cílů i sportů. Navíc dokáže dobře motivovat.

6 Daily Butt Workout

Průvodce cvičením dolní části těla sestavený specialisty, certifikovanými trenéry. Stačí mu každodenně věnovat 5 až 10 minut, během nichž uživatele provede deseti nejúčinnějšími cviky na zadeček a nohy.

7 Carbodroid

Dodržujete opravdu správně pitný režim? Tato aplikace to pohlídá a uživatele zároveň motivuje k pravidelnému pití vody. Díky ní budete snadněji udržovat tělo, pokožku i mysl ve správné kondici.

8 Certified E-Friendly Food

Aplikace CEFF je zaměřena na efektivní a snadný nákup potravin. Slouží k tvorbě nákupních seznamů pomocí 15 hlavních kategorií potravin. Záložka Nákupy s CEFF přijde vhod při hledání konkrétní potraviny bez zbytečné chemie.

9 Kardiograf – Cardiograph

Aplikace Kardiograf využívá vestavěnou kameru chytrého telefonu či tabletu ke snímání obrazu špičky prstu a vypočítává tep. Výsledky lze ukládat pro pozdější použití a sledovat několik lidí s individuálními profily.

10 Ideální hmotnost (BMI)

Máte skutečně tu správnou hmotnost? To lze snadno ověřit s touto aplikací. Propopočítá body mass index (BMI) a oznámí, zda je vaše váha v pořádku, nebo trpíte nadváhou či podváhou – v tom případě vypočítá váhu, které byste měli dosáhnout.

11 Endomondo Sports Tracker

Tato aplikace je tréninkový deník a trenér v jednom pro všechny možné sporty. Vyžaduje zařízení s GPS, aby mohla zobrazovat trasu. Ohlásí hlasem (ztlumí poslouchanou hudbu) každý uražený kilometr, celkovou vzdálenost i čas a čas na poslední kilometr.

12 Moves

Stačí nosit mobil s touto aplikací v kapse nebo kabelce a bude fungovat jako krokoměr, zaznamenávat chůzi po celý den, popřípadě i běh a jízdu na kole. Vše vyznačí na časové ose nebo zobrazí trasu pohybu na mapě.

13 Nike+ Running

Aplikace měří vzdálenost, rychlost i čas. Nastavíte, jak a kde chcete běhat a jakým způsobem, zvolíte si hudbu. Data aplikace zobrazí, zahrne do motivačních statistik a gratuluje, jestliže se lepšíte. Přes Facebook vás mohou povzbudit i přátelé.


Článek je z kampaně Hubneme do plavekByl pro Vás článek užitečný?