Nahá jóga – nový trend ve cvičení jógy


Nahá jóga – nový trend ve cvičení jógy

V originále naked yoga, nebo nude yoga je nový trend ve cvičení jógy. Jak název napovídá, jde v podstatě o klasické cvičení jógy s tím hlavním rozdílem, že jsou všichni účastnící nazí. Tento trend se rozvíjí převážně v USA a Západní evropě, odkud postupně přichází i k nám. I když jde o novinku, její kořeny sahají daleko do historie.

Proč cvičit nahý?

Nahá jóga se ve vlastním cvičení nějak neliší od jógy klasické. Cviky jsou stejné, rozdíl je v tom, že člověk cvičí nahý. A to je ve výsledku hlavní výhodou a předností tohoto cvičení. Nejen, že se ještě více u cvičení uvolníte, ale budete také konfrontování s vlastním studem, který budete muset překonat. Zvláště to poté vynikne v případě skupinového cvičení. Cvičení nahé jógy vám také umožní nahlížet na své tělo z úplně nových úhlů a postupně ztrácet přirozený ostych. Na cvičení všech pozic se tak můžete maximálně soustředit a ještě víc se oprostit od všedního světa.

Kontroverzní názory

Přestože původně toho cvičení pochází z Indie, přibývá kritiků, kteří cvičení nahé jógy zpochybňují a nevidí důvod, proč cvičit jógu bez šatů. Naopak další představitele upozorňují na fakt, že hlavní je, aby se člověk při cvičení cítil příjemně a dokázal se dostatečně uvolnit. To, zda je nahý nebo ne, nehraje žádnou zásadní roli.

Co budete potřebovat?

Hlavně si musíte najít místo ve vašem okolí, kde se nahá jóga provozuje. Rozhodně ale takových míst nejsou ani desítky. Poté byste si měli hodinu rezervovat a přijít v dostatečném předstihu. Na vlastní cvičení budete potřebovat vlastní podložku, případně vám ji zapůjčí na místě.

Zde je odkaz na web ocviceni.cz


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.