Nový přístroj pro zlepšení postavy - Power Plate

Pokud si chcete zpevnit tělo a vylepšit postavu, vyzkoušejte nový přístroj Power Plate . Přístroj přenáší vibrace do svalů, čímž jsou donuceny se reflexivně stahovat. Svaly by se měly díky vibracím stáhnout 30 až 50 krát za sekundu oproti jednomu až dvěma stáhnutím v normálním stavu. Cvičení na Power Plate je díky tomu účinnější a rychlejší.

Power Plate vymyslel ruský vědec Vladimir Nazarov pro astronauty, začal se ale běžně prodávat až v roce 1999. Do České republiky dorazil teprve před několika roky. Přístroj stal se oblíbený mezi celebritami jako je Madonna, Nicol Kidman nebo Kylie Minogue. U nás na Power Plate cvičí například Simona Krainová.

Cvičení s Power Plate

Na Power Plate se buď cvičí běžné cviky jako jsou například sklapovačky, kliky a dřepy, nebo se snažíte vydržet v jedné pozici a protáhnout si tak jednotlivé části těla. Každý cvik provádíte 60 sekund, poté ho změníte za jiný. Tímto způsobem posilujete určitou skupinu svalů - můžete si tedy vybrat, zda chcete posílit celé tělo, nebo se zaměřít na určité partie.

Přístroj se dá využít i pro masáž, nebo příjemnou relaxaci. Pro první cvičení na Power Plate se doporučuje poradit se s trenérem, který vám vše vysvětlí a nastaví.

K čemu je Power Plate dobrý

Power Plate vám pomůže posílit tělo, zvýšit ohebnost, odolnost a fyzickou kondici. Zlepšuje také krevní oběh a měl by pomáhat v boji s celulitidou. Největší výhodou Power Plate je malá časová náročnost - doporučuje se cvičit 10 minut třikrát týdně. Desetiminutové cvičení s přístrojem by mělo odpovídat hodině běžného tréninku.

Mezi nevýhody Power Plate patří hlavně vysoká pořizovací cena přístroje, která se u profesionálních strojů může pohybovat kolem 100 000 Kč a více. Dají se ale sehnat levnější přístroje a v poslední době se Power Plate a jeho obměny objevují i v posilovnách a fitness centrech. Power Plate je také docela velký, takže vám může doma překážet. Někteří kritici také přístroji vyčítají, že neprocvičí důkladně části těla jako jsou například paže a hrudní svaly.

Kam jít cvičit

Power Plate se pomalu dostává do českých fitcenter, nenajdete ho ale v každé posilovně.

Pro další města využijte vyhledávací formulář pod článkem.

Kdo může cvičit na Power Plate

Cvičení na Power Plate se nedoporučuje lidem se srdečními potížemi, epilepsíí, cukrovkou nebo umělými klouby. Není vhodný ani pro těhotné ženy a pro ty, kteří právě prodělali nějakou operaci. Pokud si nejste jistí, zda můžete na Power Plate cvičit, poraďte se se svým doktorem.

Přístroje na stejné bázi můžete najít i pod dalšími názvy - VibroGym, Fitvibe, vibrační posilovací stroj, Vibro Jet a další. Pokud máte osobní zkušenosti s přístrojem Power Plate (nebo podobnými přístroji), podělte se s nimi s ostatními v diskuzi pod článkem!

Pokud vás power plate zajímá, přečtěte si ještě jeden článek o Power plate.

Co vás zajímá

Propagační video o power plate si můžete prohlédnout zde:


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.