Nový trend ve fitness – Indoor Walking

V posledních měsících k nám přichází nový sportovní trend – Indoor Walking. Do češtiny bychom jej mohli volně přeložit jako „chůze uvnitř “. Jde o skupinové cvičení, při kterém se využívají speciální trenažéry, které nejvíce připomínají běžící pásy. Jsou však polohovatelné a přizpůsobené k nejen k rychlé chůzi ale i k sérii cviků. Jde vlastně o obdobu Spinningu s tím rozdílem, že se nevyužívají statická kola ale zmiňované trenažéry. Celé cvičení potom doprovází rytmická motivační hudba.

Co je Indoor Walking

Indoor Walking je založen na základní formě lidského pohybu a tou je chůze, kterou dále rozvíjí různými cvičebními prvky. Délka jedné lekce většinou trvá 45-60 minut a skládá se z více částí. Začíná se zahřátím ve volnějším tempu, poté následuje hlavní část zakončená největší zátěží a na konci přichází opět volné tempo k vydýchání a zklidnění. Výhodou Indoor Walkingu je fakt, že si každý může zvolit náročnost cvičení. Je tak vhodný jak pro začátečníky tak i pro pokročilé. Záleží také na vaší instruktorce, jaké tempo nasadí.

Protože je Indoor Walking hlavně aerobní aktivitou, můžete tak při pravidelném cvičení spálit pěknou porci kalorií, zpevnit postavu a zlepšit si fyzickou kondici.

Formy Indoor Walkingu

Název Indoor Walking obecně zahrnuje více druhů cvičení. Protože si jednotlivé společnosti zaregistrovaly svoje ochranné známky, můžete se tak setkat s označením ALPINNING™, K2 HIKING, Walking Trainer nebo H.E.A.T. Program.

Co budete potřebovat

Pokud byste rádi Indoor Walking vyzkoušeli, nepotřebujete žádné předešlé zkušenosti nebo vybavení. Stačí, když si do fitness centra, které Indoor Walking nabízí, přinesete pohodlné sportovní oblečení a obuv.

Kam vyrazit na Indoor Walking

Dnes se Indoor Walking rozšiřuje do fitcenter po celé České republice. Vyzkoušejte vyhledávací portál Kdesportovat.cz , který vám najde nejbližší sportovní centrum.

Co vás také zajímá

Protože je Indoor Walking aerobní aktivita, můžete vyzkoušet také Spinning, Indoor rowing, aerobic nebo ZUMBA fitness, při kterých si dáte podobně do těla.

Podívejte se na krátkou ukázku, jak Indoor Walking vypadá naživo:


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.