Plavky, přes které se opálíte nebo raději plážové oblečení?

Pro všechny, kteří touží být opálení, je to skvělá zpráva. Konečně existují plavky, které propouští sluneční paprsky. Je tak konec střídání plavek, odvazování šnůrek a opalování se "nahoře bez." Míň nadšení jsou však lékaři. Ti místo toho doporučují plážové oblečení, které naopak žádné sluneční paprsky nepropustí.

Kolekce dámských a pánských plavek Tan Through, přes které se člověk opálí, je vyrobená ze speciálních vláken, které v sobě zabudovaný ochraný faktor.

Firma Kiniki, která plavky vyrábí, na svých stránkách upozorňuje, že je kvůli zdraví vhodné namazat se i pod plavky, někteří prodejci však tvrdí, že díky plavkám už opalovací krém nepotřebujete. A to je právě to, co popuzuje lékaře.

Plavky v sobě mají zabudovaný jen nízký faktor, který není schopen pokožku dlouhodobě ochránit, a proto by se člověk měl natírat i pod plavkami. Stačí však menším faktorem než zbytek těla, a to proto, aby se zachoval smysl plavek, které mají zabránit vzniku bílých míst.

Plavky Tan Through se prodávají ve všech střizích - jednodílné, bikiny, tanga i tankini, v nabídce jsou i pánské plavky. K dispozici jsou pouze ve velmi výrazných vzorech. Vlákna jsou totiž utkána jako síťka a kdyby byly jednobarevné, byly by průhledné. Oficiálně se plavky v Česku zatím neprodávají, dají se koupit v zahraničí nebo přes různé aukční servery.

Na trhu je však k dostání i novinka, která k opalování přistupuje úplně z opačného konce. Plážové oblečení je vyrobeno z materiálu, který nepropouští sluneční paprsky. Oblečení zajišťuje zhruba stejnou ochranu, jako krém na opalování s faktorem čtyřicet, mnoho modelů dokonce jako faktor osmdesát. To je oproti plavkám Tan Through výrazný rozdíl. Zatímco ty mají zaručit opálení celého těla, díky plážovému oblečení nikdo nepozná, že člověk strávil čtrnáct dní u moře.

V plážovém oblečení se dá pohodlně koupat, krémy se pod něj používat nemusí a dokonce ani nemají. Podle prodejců oblečení velmi rychle schne. Výrobce nabízí oblečení všech střihů pro muže, ženy i děti - většinou jde o trička s dlouhým rukávem a kalhoty.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.