Pole dance a Flirt dance

Tanec u tyče byl vždy doménou striptérek a go go tanečnic. Pak však někoho napadlo, že na něm vlastně není nic špatného a nový taneční styl byl na světě. Ženy v Americe i Evropě najednou chodí do kurzů flirt dance a pole dance, které je učí, jak tancovat tak, aby byly co nejvíc sexy. Navíc se jedná o docely fyzicky náročný tanec, u kterého se skutečně spalují kalorie.

Flirt dance

Flirt dance je označení pro všechny tance, které mají působit vyzývavě a sexy. Často označuje jakoukoliv formu striptýzu, ke kterému není potřeba tyč jako u pole dance. Tanečnice vystačí se židlí, kloboukem, či jen sama se sebou. V tanečních kurzech flirt dance však o skutečný striptýz nejde, cvičení z něj pouze vychází.

Pole dance

Pole dance je podskupinou flirt dance. Vzhledem k tomu, že kurzy tanců u tyče do Čech přišly z USA, obvykle se používá spíše anglický název. Pokud se pole dance dělá dobře, nejde jen o nakrucování se okolo tyče, ale o docela náročný sport. Dobré tanečnice tyč totiž využívají aktivně a zapojují skutečně všechny svaly - často šplhají, musí se na tyči udržet rukama nebo naopak visí za nohy. Spíš než k vyzývavému tanci má pole dance blíž k moderní gymnastice a akrobacii.

Komu je flirt dance a pole dance určen?

Flirt dance a tanec u tyče může tančit každá žena jakéhokoliv věku a dokonce i postavy. Pár kilo navíc přece není překážkou k tomu působit přitažlivě, naopak flirt dance a pole dance má sebevědomí zvýšit. Neexistuje ani věková hranice. Mladé dívky jsou sice pružnější a předvádění sexy pozic jim může být bližší, starší ženy ale mají nespornou výhodu - znají velmi dobře samy sebe i své tělo a ví, jak být sexy.

Kurzy jsou po celé republice

I když babičky z toho radost zřejmě radost mít nebudou, po celé republice jsou otevřeny kurzy pole dance a flirt dance, do kterých může každá žena chodit stejně jako dřív chodila na kurzy jógy nebo pilates. Kalorie spálí úplně stejně, ne-li víc a navíc si zřejmě užije o něco lepší zábavu. Nehledě na to, že účast v takových kurzech budou velmi nadšeně vítat i manželové či přítelové žen.

Flirt dance zvýší sebevědomí

Hlavním cílem flirt dance však není naučit ženu, jak předvést doma přítelovi perfektní striptýz. Instruktorky se v tomto shodnou s těmi, které vyučují břišní tance. Sexy tanec má ženě zvednout sebevědomí, naučit ji vnímat svoje tělo, ukázat jí, že i ona je přitažlivá. Jednoduše řečeno - ze stydlivé šedé myšky chce udělat hvězdu.

Na kurzech nahotu nehledejte

Přestože cílem pole dance i flirt dance je působit sexy, na kurzech, kde se tance vyučují, se tanečnice nemusí bát, že by došlo na odkládání svršků. Dokonce ani nemusí nosit vyzývavé oblečení. Flirt dance instruktorky berou hlavně jako zábavou formu cvičení a způsob, jak ženám zvednout sebevědomí, proto je na každé účastnici, co si oblékne. Pokud někomu pomůže mít na sobě podpatky a šortky, jsou vítány, stejně tak však tanečnice může tančit bosky a v legínách.

Ukázku tance u tyče, který je skutečně spíše akrobacií, si můžete prohlédnout v tomto videu:


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.