Port De Bras

Port De Bras je cvičení pro každého, koho neláká aerobic nebo zumba, pro které je typická moderní hudba. Port De Bras vychází z klasického tance a baletu, proto si na své přijdou zejména ti, kteří chtějí u cvičení vypadat elegantně.

Port de Bras je cvičení z řady Body and Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Cvičební hodina se obvykle skládá z aktivní části - cvičení s prvky tance, klasického posilování a nakonec následuje relaxační část.

Vznik Port De Bras

Port De Bras vytvořili v Rusku roce 2006 ruský choreograf Vladimir Snezhik a španělský fitnes trenér Julio Dieguez Papi. Oba patří ve svých oborech ke špičce, a tak na sebe úspěch Port De Bras nenechal dlouho čekat. Lekce v posledních letech dorazily i do Česka a pomalu se dostávají mezi nabídku většiny sportcenter. Por De Bras mohou učit jen lektoři, kteří absolvovali speciální oficiální seminář.

Cvičení vhodné na záda

Port de Bras je vhodné pro všechny, kdo chtějí procvičit správné držení těla a posílit záda. Správný postoj je základ všech cviků Port De Bras. Při posilování se klade důraz zejména na břicho, což je pro správné držení těla ideální.

Příjemná hudba

Při cvičení je důležitá také relaxace a navození příjemné atmosféry. Tomu pomáhá výběr hudby, která je pro Port De Bras velice důležitá. Není pouhou kulisou, ale jelikož se jedná o cvičení s tanečními prvky, určuje tempo cviků a celou atmosféru lekce.

Při hodinách pracují hlavně ramena a paže - většina cviků je doprovázena ladným pohybem rukou. Z baletu si Port De Bras vzalo základy - dojde tedy například i na polodřep demi-plié. Hodin se však nemusí nikdo bát - žádná taneční průprava není potřeba, cviky zvládne každý.

Ukázka Port De Bras

Abyste si udělali o cvičení představu, doporučujeme toto video:


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
Port De Bras
Autor: Barča (10.02.2010)
To video vypadá moc hezky, i když na mě asi moc tanečně. Jen by mě zajímalo, jestli podobně příjemně vypadají i hodiny v českých sportcentrech, nezkoušel jste to někdo?
Re: Port De Bras
Autor: Martina (23.10.2011)
Pokud přijdete na lekce PortDeBras, nejprve se musíte naučit základní kroky a až pak se můžete pustit do složitějších choreografií jako je tato. Chvilku to bude trvat, ale pokud máte dobrého instruktora, lekce je zábavná a vy si ani neuvědomujete, že pi ní posilujete svaly a učíte se mít ladné pohyby a hlavně se učíte mít krásné rovné držení těla. Můžu doporučit výbornou lektorku Terezu Semrádovou, která učí Port de Bras v Praze.
Port de Bras v Brně?
Autor: snoopy girl (11.02.2010)
Nevite kde je port de bras v Brně?
video
Autor: majka (21.06.2010)
veď to video už bolo odstránené.... :-(
Re: video
Autor: Petr M. (23.06.2010)
Díky za poznámku, již jsme vložili aktuální video
Re: Port De Bras
Autor: Míla (04.10.2010)
Nevíte, kde se dá sehnat hudba?
Re: Re: Port De Bras
Autor: instruktor port de bras (27.08.2012)
hudba se kupuje od zahraničních prezentérů a od zakladatelů port de bras, nebo u insruktorů :-)
Re: Re: Port De Bras
Autor: nadšenec (28.03.2014)
Každý lektor má asi jiný styl hudby - já mám ráda, když se tancuje na chillout - takže je volný výběr toho, co se dá sehnat - v půjčovnách, na netu, na internetových rádiích :o)

www.youtube.com/watc…
Autor: hana (24.11.2011)
na portdebras jsem byla a přišlo mi to o ničem, ano, protahnete zada a posturální svaly, naučíte se možná držet správně tělo, ale víc bych od toho nečekala. Samo je to o tom, co od cvicení očekáváte.
port de brass
Autor: petra (11.05.2013)
Dobrý den, Port de Bras mě velice zaujalo, mohu poprosit o zaslání odkazů, kde je možno se více seznámit s tímto druhem cvičení? Ráda bych v budoucnu zavedla tohle cvičení u nás. Předem díky.
Autor: ala (09.01.2014)
Kolik kalorií se spálí za hodinu?