Proč muži hubnou rychleji než ženy?

Pokud jste žena a stále se vám nedaří zhubnout, zatímco váš partner už shodil několik kilo, nezoufejte. Váš partner necvičí lépe ani více, natož aby se lépe stravoval. Pouze je to muž. A ti hubnou rychleji než ženy. Potvrzují to americké studie.

Výzkum uveřejněný v časopise Journal of Human Nutrition & Dietetic, na který upozornila stanice BBC, sledoval dvanáct týdnů skupinku hubnoucích mužů. Více než devadesáti procentům z nich se za tuto dobu podařilo zhubnout pět procent jejich tělesné hmotnosti. Přitom v předchozím výzkumu se stejný výsledek podařil jen třiapadesáti procentům žen.

Může za to příroda

Jedním z důvodů, proč se ženám hubne hůř, je, že muži mají více svalové hmoty. Díky tomu spalují rychleji energii. Podle druhé studie, o které informoval portál About.com, je dalším důvodem to, že ženy mají menší kapacitu plic, kvůli čemuž je pro ně cvičení obtížnější.

V neposlední řadě jsou na vině hormony. Ženy jsou od přírody vybaveny větší náchylností k usazovaní tuků. Estrogen má za úkol mimo jiné udržet tuk v těle, například kvůli případnému těhotenství, a proto zvyšuje počet tukových buňek v těle. To má za výsledek to, že ženy musí cvičit daleko více, aby zhubly tolik, co muži.

Pro ženy je ponaučení jasné - rozhodně se nepouštějte do společného hubnutí s mužem. Sice by vás mohlo motivovat, že váš hubnoucí partner slaví úspěchy, časem by se ale dostavila frustrace z toho, že vám to přes veškerou snahu nejde tak jako jemu. Kamarádka vám v tomto udělá lepší službu.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.