Racketlon: To pravé pro milovníky raketových sportů

Také tento sport u nás zavedla propagátorka různých sportů, usměvavá vícemistryně světa v racketlonu, Zuzka Kubáňová. Jde o kombinaci čtyř nejoblíbenějších raketových sportů - bavit se bude každý!

O původu racketlonu

Racketlon vznikl asi před 25 lety ve Skandinávii. A je to „geniální kombinace čtyř nejoblíbenějších raketových sportů“ - stolního tenisu, badmintonu, squashe a tenisu. V tomto pořadí disciplín i celý racketlon probíhá.

Jak hra probíhá

Se svým soupeřem projdete postupně všechny čtyři raketové sporty, ve všech hrajete do 21 bodů a body se sčítají dohromady. Vítězem se stává ten hráč, který má na konci větší počet bodů neboli vítězných míčků. Jednotlivé disciplíny se řídí pravidly svých jednotlivých sportů, ale podání se střídá vždy pravidelně po 2 bodech. Z tohoto krátkého základního seznámení vychází jeden jasný závěr - racketlon je určen pro opravdu mnohostranné hráče a hráčky.

Není to tak snadné, jak to může vypadat

Specialista (např. skvělý badmintonista) se v racketlonu příliš nechytá, pokud se nenaučí na slušné úrovni ostatní tři sporty. Navíc je racketlon opravdu náročný na psychiku sportovce - jde o každý jeden bod, který vám může někde chybět, a tak nesmíte zkrátka za celý zápas ani na chvilku povolit. V tom je další kouzlo tohoto báječného sportu. Ve světové špičce se ukazuje, že zažitá věta, že se nemají míchat různé sporty dohromady, protože se kazí technika jednotlivých sportů, neplatí.

Především mužská elita předvádí neuvěřitelně vyrovnané a vrcholové výkony v jednotlivých disciplínách, ale ani ženy nezůstávají pozadu. Právě Češi mají v racketlonu už pěkně zvučná jména! V minulosti Martina Kakosová, mistryně a vícemistryně světa v singlech a ženské čtyřhře, v současné době čtyřnásobná mistryně světa (2x čtyřhra, mix, singl) a vicemistryně světa Zuzana Kubáňová, která jako první žena vůbec dokázala získat všechny tituly mistryně světa v řadě za sebou.

Začněte co nejdříve!

Chcete se zúčastnit českého turnaje? Není problém! Racketlonová rodina mezi sebe ráda přijme další skvělé sportovní duše. Racketlonisti jsou totiž srdeční a opravdu pozitivně naladění lidé.

Více info najdete na www.czechracketlon.cz.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Aktuality