raketové sporty

Raketové sporty

Badminton, Squash, Stolní tenis, Tenis
Badminton

Badminton

Badminton je sport pro dva (resp. dvě dvojice), kde proti sobě protivníci raketou odpalují opeřený míček přes síť a snaží se, aby oni sami neudělali chybu a naopak ji udělal soupeř. Tento sport zná řada lidí především ze svého dětství, proto může leckoho překvapit, že badminton patří mezi nejrychlejší raketové sporty, míček může dosáhnout rychlosti až 300 km/hod.
pokračování článku...
badb

Indoor sporty

Zůstaňte v pohybu nezávisle na počasí. Skočte do bazénu, vyrazte si zahrát golf nebo vyzkoušejte badminton.
pokračování článku...
Racketlon: To pravé pro milovníky raketových sportů

Racketlon: To pravé pro milovníky raketových sportů

Také tento sport u nás zavedla propagátorka různých sportů, usměvavá vícemistryně světa v racketlonu, Zuzka Kubáňová. Jde o kombinaci čtyř nejoblíbenějších raketových sportů - bavit se bude každý!
pokračování článku...
ricochet

Ricochet

Ricochet je hra pro dva hráče podobná například squashi, často je s ním také zaměňován. Ricochet se hraje na uzavřeném kurtu speciálními raketami a míčkem na ricochet. Tento raketový sport byl vytvořen v Kanadě jako kombinace squashe a racketballu až v 80. letech, jedná se tedy o poměrně nový sport. Na konci let 90. se začal ricochet hrát i u nás a získal si velkou oblibu, o čemž svědčí velmi dobré umístění na různých mistrovstvích.
pokračování článku...
badminton

Sport právě pro vás

Odreagovat se? Zpevnit tělo? Zhubnout? Máme pro vás tipy na sporty, při kterých dostanete tohle všechno v jednom, aniž by vás to stálo fůru času nebo peněz. Vyzkoušejte jeden nebo všechny, jak je libo…
pokračování článku...
squash

Squash

Squash je hra pro dva hráče podobná tenisu. Hraje se ale na uzavřeném hřišti speciálními raketami a míčkem na squash. Zápas se hraje na 3 až 5 vítězných setů, set získá hráč, který dosáhne jako první 9 bodů. Hráč hraje tak, aby donutil soupeře udělat chybu a tím získat bod nebo ztrátu. Vítězem utkání je hráč, který získal stanovený počet setů. Hraje se na ztráty, bod tedy získá podávající hráč.
pokračování článku...
Stolní tenis

Stolní tenis

Stolní tenis (ping-pong) je míčový sport, který se hraje na speciálním ping-pongovém stole rozděleném uprostřed síťkou. Hraje se buď ve dvou hráčích (dvouhra), nebo ve čtyřech hráčích (čtyřhra). Stolní tenis patří k nejrychlejším raketovým sportům, je celosvětově rozšířený a patří také k oblíbeným rekreačním sportům.
pokračování článku...
Tenis

Tenis

Tenis je míčová hra, kde proti sobě stojí soupeři na tenisovém dvorci a snaží se odrazit míček tenisovou raketou tak, aby soupeřovi co nejvíce ztížili jeho odpal. Hrát se může buď dvouhra, čtyřhra nebo smíšená čtyřhra. Tenis mohou hrát hráči jakéhokoli věku, muži i ženy.
pokračování článku...
V této sekci bylo nalezeno celkem 8 článků.