Rozcvička s Renatou Langmannovou

„Každý dobrý trenér vám dnes řekne, že cvičení s vlastní vahou těla je to nejlepší, protože tak zbytečně nezvedáte kila navíc a díky tomu nepřetěžujete záda. Tyto cviky považuji za povinnou výbavu každé ženy. Díky nim se vždycky skvěle protáhnu, zpevním břicho, zadek a také vytvaruji ruce.“

1 PROTAŽENÍ

Protáhněte boční linii celého těla. Postavte se tak, aby chodidla byla na šíři ramen. Propleťte prsty před tělem a zvedněte je nad hlavu dlaněmi vzhůru. Propněte lokty a nechte lopatky sklouznout dolů k pánvi a doširoka od sebe. Poté se začněte naklánět ze strany na stranu. Pánev nechte na místě bez pohybu. Pravidelně dýchejte.

2 DÁMSKÉ KLIKY

Ideální cvik pro sílu paží a ramen. Z pozice na čtyřech proveďte tricepsový klik. Spusťte tělo s rovnými zády mezi dlaně a lokty nechte u těla. Neprohýbejte se v bedrech. Lopatky se snažte držet stále od sebe a stažené směrem k hýždím, poté se s výdechem pomalu vraťte do základní pozice. Cvik opakujte 10x.

3 POSILOVÁNÍ ŠIKMÝCH BŘIŠNÍCH SVALŮ

V lehu na zádech zvedněte obě pokrčené nohy od země. S nádechem napněte pravou dolní končetinu a s výdechem přetočte trup směrem k pokrčené levé noze. Udržte rovná záda a krční páteř netlačte dopředu, nechte ji v prodloužení celé páteře. Cvik proveďte 10x.

4 ZPEVNĚNÍ PŘÍMÝCH BŘIŠNÍCH SVALŮ

Z lehu na zádech se zvednutýma nohama odlepte od země hlavu, ramena, lopatky i paže. Hlava je v prodloužení páteře. Bradu tlačte ke krku a ramena nechte zatažená směrem dolů. S výdechem do břicha se vytáhněte nahoru a s nádechem zpět. Opakujte 15x.


Článek vyšel v časopise Dieta 2/2015.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.