S mobilním telefonem se dá i zhubnout

Mobilní telefony dnes umí mnohem víc věcí než jen zprostředkovávat telefonické hovory. Dokážou fotit, natáčet videa, přehrávat filmy a mnoho dalších věcí. Některé člověku dokonce pomůžou zhubnout. Například iPhone od firmy Apple.

Telefon samozřejmě nedokáže zázraky. Neodtrhne tedy svému majiteli dortík z ruky a ani ho nedonutí vstát z gauče a začít běhat. Těm, kteří to s hubnutím a cvičením myslí vážně, však dokáže pomoct a zvýšit jejich motivaci. Kouzlo je v aplikacích, které si uživatelé mohou do iPhonu stáhnout. Ty mohou zastoupit osobního trenéra pomocí instruktážních videí nebo měřit rychlost a čas běhu.

Aplikací zaměřených na cvičení je hned několik. Za některé musíte zaplatit, existují však i programy zdarma. Jedním takovým je například Lose It!, který uživateli pomůže hlavně hubnout. Umí vytvořit plán, kolik kalorií by člověk za den měl sníst, aby zhubl, a ten pak sledovat.

Další aplikací je například program určený pro ty, kteří rádi běhají. Runkeeper změří délku běhu, rychlost nebo pomocí GPS naplánuje trasu. Runkeeper existuje ve dvou verzích, s reklamami je zdama, bez reklam a s několika funkcemi navíc pak za poplatek.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.