Salsa

Salsa je párový latinskoamerický tanec, který má čtyř čtvrťový rytmus. Rytmus je sice na čtyři doby, tančí se ovšem pouze na doby tři – čtvrtá doba z taktu je „na okrasu“. Rytmizace je quick-quick-slow (rychle-rychle-pomalu), tančí se na první tři doby z taktu (tedy 1-2-3, 5-6-7). Při salse vede muž svou partnerku, žena se mu podřizuje a jde tam, kam chce on.

Tančit se může také jednotlivě, případně mohou tančit dvě ženy společně. Existuje také speciální druh salsy – Salsa Rueda (Rueda de Casino), která se tančí v kruhu. Během tance určuje jedna osoba figury, které ostatní tančí. Mezi další typy salsy patří také kubánská salsa, newyorská salsa či L.A. salsa.

Salsa je tanec volného stylu, každý tanečník si vytváří svou "vlastní“ salsu. Salsu ovlivnily mimo jiné také africké rytmy, francouzská contradanza, kubánský son a quaquanca, puertorická bomba a plena, salsa je díky tomu jedna velká směsice kultur a stylů.

U salsy je nejprve nutné naučit se základním krokovým variacím, salsa však nemá přesně určená pravidla. Tanec vychází z emocí a odráží pocity tanečníka, častá je proto improvizace. Na hodinách salsy se můžete naučit společné základní choreografie, ze kterých můžete čerpat a do nichž můžete vkládat vlastní osobnost.

Kdo může tančit salsu

V současnosti jsou kurzy salsy velmi populární a dochází na ně páry všech generací. Nácviky většinou bývají náročnější na fyzickou kondici než u pomalejších tanců, není tedy výjimkou, že se při salze dobře zapotíte.

Proč právě salsa

Salsa je smyslný tanec, který dokáže zaujmout všechny nováčky. Je to tanec, který ve vás dokáže vzbudit vlnu energie a budete chtít tančit donekonečna.

Co je pro s potřeba

Pro nácvik salsy budete potřebovat taneční oblečení a obuv, které budou vyhovovat požadavkům tance - musí být na jednu stranu pohodlné, na druhou stranu ale musí také vypadat elegantně.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.