Štíhlou postavu si udržuji sportem: Ivana Jirešová

Pro herečku Ivanu Jirešovou se pohyb stal součástí života. Nechte se inspirovat jejími zkušenostmi a zkuste to s ní.

BIKRAMJÓGA

Ivana Jirešová

herečka
Věk: 38 let
Váha: 54 kg

Tak krásně štíhlé a vyrýsované svaly, jaké jsme viděli na Ivaně Jirešové, jsou snem snad každé ženy. Jak se k nim dopracovat? Podle Ivany prý stačí deset let pravidelného jogínského cvičení! Ale hezky od začátku. Známá herečka měla slušný pohybový základ už v dětství, kdy chodila do sportovní třídy. Velmi dobře skákala do dálky a rozuměla si s atletikou.

„S maminkou jsme také hrávaly volejbal a jezdily lyžovat. Všechen ostatní čas mi tehdy zabíral dramaťák,“ vzpomíná Ivana na svou sportovní minulost. „K józe jsem se dostala před lety, kdy jsem pracovala jako redaktorka. Kvůli článku jsem si šla vyzkoušet powerjógu. Hned první lekce mě absolutně dostala.

Dokonce až tak, že jsem se rozbrečela a vůbec jsem nechápala proč. Dřív jsem chodila do posilovny a cvičila aerobik, ale už po prvních lekcích jógy se mi začaly uvolňovat všechny svaly, a to i ty hloubkové. Od té doby se soustředím na její cvičení.

Samozřejmě je třeba doplnit ji nějakým aerobním pohybem, takže chodím běhat.“ Ivana cvičí jógu už deset let, z toho tři roky se věnuje bikramjóze. „Když jsem ji vyzkoušela poprvé, lekla jsem se. Měla jsem pocit, že vůbec nemůžu dýchat. Tehdy jsem na ni ale ještě nebyla připravená, a to ani fyzicky, ani psychicky,“ směje se herečka, která dnes chodí na bikramjógu, když jí to pracovní povinnosti dovolí, dvakrát až třikrát týdně.

„Momentálně je pro mě nejtěžší ásanou triangl neboli trikona ásana. Je totiž hodně těžké udržet pevnou nohu na kluzké mokré podlaze. Právě v tu chvíli ale zapojujete hloubkové svaly. Nejoblíbenější je pro mě šávásana, což je relaxační ásana po tréninku, kdy už ležíte na zemi,“ přiznává Ivana, která k józe vede i svou dceru. „V prosinci jí bude deset, takže nyní už může cvičit prvních dvacet minut vestoje, pak má pauzu v župánku a dalších třicet minut dělá ásany na zemi. Sofie se mnou cvičí už odmalička. Chodily jsme na jógové cvičení pro maminky s miminky a cvičení jsem nevynechala vlastně ani v těhotenství.“


Článek vyšel v časopise Dieta 10/2014.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.